KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kapsayıcı Öğretmen Eğitimi Çalışmaları Devam Ediyor

Bakanlığımız, UNICEF işbirliğiyle başlattığı Kapsayıcı Öğretmen Eğitimi ile başta dezavantajlı çocuklar olmak üzere tüm çocuklara hizmet sunan eğitim personeli kapasitesini güçlendirmeyi ve her çocuğun kaliteli kapsayıcı bir eğitime erişmesini amaçlayan Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi projesini başlattı.
Kapsayıcı Öğretmen Eğitimi Çalışmaları Devam Ediyor

Bu kapsamda, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Muhsin KAYMAK Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu’nda öğretmenlerle bir araya geldi. Sayın BAŞYİĞİT burada öğretmenlerimize şunları söyledi:

“Çocukları Keşfedecek Olan Sizlersiniz”

“Dezavantajlı grupların eğitimi denildiğinde aslında sınıf öğretmenlerimize branş öğretmenlerine göre daha fazla iş düşüyor. Çünkü, ben de sizlerin bir meslektaşı olarak sınıf öğretmeniyim ve sizleri en iyi anlayabilecek kişilerden biri de benim. Bu açıdan bu çocukları keşfedecek olan sizsiniz. Ne kadar erken bu çocuklar erken keşfedilirse, eğitimi ile ilgili erken önlem alınırsa, onların eğitim hayatlarına o derecede katkıda bulunmuş oluruz. İnsanlar birçok öğretmenini unutur ama sınıf öğretmenlerini unutmaz. Mesleğimizin en güzel tarafı da burası çocukların bir şeyler öğrendiğini hissetmek, özellikle de sınıf öğretmenleri için onların ilk kez okumaya başladığı andaki heyecanlarını görmek, inanın hiçbir paha biçilemez. Tüm bunları düşündüğümüzde Bakanlığımızın bu projesi oldukça anlamlı, bu sebeple bu güzel projede emeği geçenlere başta İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Muhsin KAYMAK olmak üzere herkese teşekkür eder, başarılar dilerim.”

Sayın Muhsin KAYMAK ise konuşmalarında;

“Bütün öğretmenlerimiz canla başla çalışıyor, verdiğimiz emeğin karşılığını almak, öğretmenlerimizi bu kadar samimi ve halis bir niyetle burada görmek bizleri duygulandırıyor. Tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta da yöneticilerimize bu eğitimi uygulamaya başlayacağız.” dedi.

Daha sonra öğretmenlerimizin eğitimine devam edildi.

17-10-201817-10-201817-10-201817-10-201817-10-201817-10-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.