KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAP KURTLARI KÜTAHYA’DA BULUŞACAK.

KİTAP KURTLARI KÜTAHYA’DA BULUŞACAK.

Zarif Çocuk Ulusal Kitap Okuma Yarışmasına rekor katılım gerçekleşti. 51 ilden, 570 sınıf ve 7499 öğrencinin başvuru yaptığı yarışmalarda final yarışması 11 Mayıs 2018 tarihinde Kütahya’da yapılacak. 

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okuma alışkanlığını kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye Genelinde düzenlenen ‘Zarif Çocuk Ulusal Kitap Okuma Yarışması’ Kütahya ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, “Zarif Çocuk Ulusal Kitap Okuma Yarışması’ na başvurular elektronik ortamda 1-31 Mart 2018 tarihleri arasında sınıf öğretmenleri veya veliler tarafından yapıldı. 

Türkiye geneli; 51 ilden, 570 sınıf ve 7499 öğrencinin başvuru yaptığı yarışmalarda, öğrenciler kitapları okuduktan sonra, 23-30 Nisan tarihleri arasında internet ortamında eleme sınavına katılacaklardır. İlk 5’e giren sınıflar 3’er kişilik takımlar oluşturacaklardır. 3. Sınıflardan 5 takım, 4. Sınıflardan da 5 takım final yarışmasına Kütahya’ya davet edilecektir. Final Yarışması 11 Mayıs 2018 tarihinde Kütahya ilinde yapılacaktır. Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrenciler ve öğretmenleri altınla ödüllendirilecektir.

3. sınıf öğrencileri, Cahit Zarifoğlu´nun Yürekdede ile Padişah, Vural Kaya´nın Necipcik, Mustafa Ruhi Şirin´in Her Çocuğun Bir Yıldızı Var. 4. sınıf öğrencileri ise Cahit Zarifoğlu´nun Küçük Şehzade, Musta Kutlu´nun Yıldız Tozu, Osman Koca´nın Kalp Ustası ve Yedi İklim Dört Bucak Eviliya Çelebi adlı eserlerini okuyacaklardır.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Öğretmen ve öğrencilerimizi, kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya´da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacağız, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.