KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Ar-ge Biriminden Öğretmen Odaklı İnovasyon Projesi

Kütahya Ar-ge Biriminden Öğretmen Odaklı İnovasyon Projesi

Kütahya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-ge Birimi tarafından, 2018 - 2019 Eğitim-Öğretim yılında uygulaması plânlanan projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Strateji Geliştirme Hizmetleri Şubesi sorumlusu İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek’in katılımıyla AR-GE birimi çalışmaları 2017-2018 eğitim öğretim yılı sene sonu değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantı, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında uygulanan çalışmaların değerlendirilmesi ile başladı. Hazırlanan yeni proje ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu.

Proje sorumlusu Enes Güler, “yeni projemiz 7 adet ayrı çalışma aşamasından oluşmaktadır. Bugün Eğitimde Yüksek Milli/Medeni Nitelikler Projemize noktayı koyuyoruz. 1 Öğretmen 1 Fikir ile elektronik ortamda tüm öğretmenlerimizin görüşlerini alacağız. Yapacağımız fikir toplantıları ile projemizi güçlendireceğiz. DPÜ Eğitim Fakültesiyle yapacağımız işbirliği ile projemizi daha etkili hale getireceğiz. Projemize; tüm öğretmenlerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı, sendikalarımızı, eğitim adına söyleyecek sözü olan herkesi katkı yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Strateji Geliştirme Hizmetleri Şubesi sorumlusu İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek, “Ulusal Zarif Çocuk Kitap Yarışması ve Çocuk Oyunla Büyür Projesi (spor oyunları, zeka oyunları) önümüzdeki yıl devam edecek. Eylül ayında, Krizle Müdahale Eğitimine başlayacağız. 3 Ekim tarihinde Yurt dışı ortaklarımızla birlikte AB Proje hazırlama eğitimleri düzenleyeceğiz. 2 sınıfımızda FCL sınıfları oluşturuyoruz. Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile kodlama çalışmalarını yapacağız” dedi.  

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “AR-GE çalışmalarında tüm paydaşların katılımı önemlidir. Projede emeği geçen kurul başkanlarına ve Ar-Ge birimi üyelerine teşekkür ederim. Bu dönem, öğretmenlerimizin mesleki ehliyet ve liyakatini güçlendirecek çalışmaları hızlandıracağız. Gelecek eğitim-öğretim yılı için gerçekleştirilmesi plânlanan çalışmaların uygulanmasında başarılar dilerim” dedi.

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Strateji Geliştirme Hizmetleri Şubesi sorumlusu İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek, Okul Müdürleri ve Arge Birimi katıldı.

 

16-08-201816-08-201816-08-201816-08-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.