KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Bilimle Şenleniyor Projesinin Açılışı Yapıldı.

Kütahya Bilimle Şenleniyor Projesinin Açılışı Yapıldı.


Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda  Kütahya Bilim Sanat Merkezi, Kütahya Belediyesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)  iş birliğinde düzenlenen ‘TÜBİTAK 4007 Kütahya Bilimle Şenleniyor’ projesi Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ,İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ,kurum amirleri ,öğretmenler öğrenciler ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği törenle açılışı yapıldı.

Açılış konuşmasının Kütahya Bilim Sanat Merkez Müdürü Murat Fazıl Akkoç tarafından  yapılmasından  sonra konuşmalarını yapan Kütahya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR’’İnsanlık tarihine baktığımızda değişik zamanlara değişik isimler verildiğini görüyoruz. Bir zamanlar avcı toplulukları varmış, daha sonra tarım toplumu ortaya çıkmış, daha sonra sanayi toplumuna geçildiğini görüyoruz. Çağımız da bilgi toplumunun hakim olduğu, iletişim toplumunun hakim olduğu bir çağ. Bu çağda öne çıkmanın yolu bilimde öne çıkmak. Bizler de en büyük kaynağımız olarak insan kaynağımızı görüyoruz. İnsan kaynağımızdan istifade ederek bizden daha farklı kaynaklara sahip olanların önüne geçme imkanımız olduğunu görüyoruz. Bu da çocukluktan başlayan bir çalışmayla olması gerekiyor. Sahip olduğumuz bu kıymetli beyinleri, öğrenme becerileri farklı olan çocuklarımızı bu okulda öğretmenlerimiz ve onların velilerinin desteğiyle en iyi şekilde yetiştirirsek bu tür açılan şenliklerde daha farklı örneklere, daha farklı güzelliklere hep birlikte sahip olacağız diye düşünüyoruz. Burada yapılan çalışmada emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ben kutlamak istiyorum. İnşallah hepimize geleceğe daha güvenle, daha ümitle bakmak duygusunu aşılayacak buradaki çalışmalar. Bizlerin de buna ihtiyacı var” diye konuştu.

 Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ,İl Milli Eğitim Müdürünü Sabahattin Dülger ve Bilim Sanat Merkezi öğrencilerinin iştiraki ile kurdelenin kesilmesinden sonra Çini Yapıyorum Çark Torna Atölyesi, Aziz Sancar Kimya Atölyesi, Geri Dönüşüm Atölyesi, Elektronik ve Programlama Atölyesi, Ebru Yapıyorum Atölyesi, İsmet Güral Gözlem Evi, D Kağıt Tasarım Atölyesi, Hayal Et ve Tasarla 3D Tasarım Atölyesi, Hisarlı Ahmet Müzik Dersliği, Matematik Sınıfları kurum amirleri ve veliler tarafından gezilmesinin ardından program tamamlandı. 

Bilim Şenliklerinin ilk iki günü  Perşembe ve Cuma  günleri  Bilim Sanat Merkezi Salonlarında, üçüncü gün, Cumartesi günü  SERA  alışveriş merkezinde  devam edecektir. Üç gün devam edecek olan    “BİLİM  ŞENLİKLERİ” mizde çok sayıda atölye çalışmaları ve söyleşiler  yapılacaktır. Tüm halkımızın katılımlarını bekleriz.

06-10-201706-10-201706-10-2017

06-10-201706-10-201706-10-201706-10-201706-10-201706-10-2017

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.