KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya BİLSEM Yüz Koruyucu Siper Üretimine Başladı

Kütahya BİLSEM Yüz Koruyucu Siper Üretimine Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), koronavirüs önlemlerine yönelik üretim faaliyetlerine Bilim ve Sanat Merkezleri'nde sağlık çalışanları için üretilen yüz koruyucu siperi ekledi.

Bakanlık, koronavirüs önlemlerine katkı amacıyla temizlik ürünleri ve maske üretimiyle ilgili meslek liselerini harekete geçirirken Bilim ve Sanat Merkezlerini (BİLSEM) de üretim sürecine dahil etti. 

MEB, 150 BİLSEM'de bulunan 3 boyutlu yazıcılar ile ayda 30 bin yüz koruyucu siper üretmeyi hedefliyor. Böylece yüz koruyucu siper konusunda yaşanan temin sıkıntısının büyük oranda giderilmesi öngörülüyor.

Bu kapsamda Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi'nde sağlık çalışanları için yüz koruyucu siper üretimine başlandı. 3D yazıcılarla elde edilen siperler özellikle sağlık çalışanlarının büyük önem verdiği yüz korumasına katkı sağlayacak.

Yüz koruyucu siperlerin üretimi için gerekli tasarım çalışmaları İl Millî Eğitim Müdürlüğü desteği ile yapıldı ve prototip olarak üretilen ilk ürünler İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT'in makamında, 112 Acil Ekibi Başhekimi Dr. Faruk POLAT'ın görüşüne sunuldu.  Dr. Faruk POLAT, yüz koruyucu siperlerin kullanışlı ve şık olduğunu belirterek kendilerine Millî Eğitim Müdürlüğü'nden böyle bir desteğin gelmesinden dolayı çok memnun olduklarını dile getirdi.

Günlük yaklaşık 15 adet yüz siperi üretimi hedeflenmekte olup sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunulacak.

 

27-03-202027-03-202027-03-2020

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.