KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kütahya Çiniciliği Kursu” Başarıyla Tamamlandı.

“Kütahya Çiniciliği Kursu” Başarıyla Tamamlandı.

Kaybolan ve kaybolmaya yüz tutan mesleklere olan ilgiyi arttırmak, bu meslekleri yeniden canlandırmak amacıyla Anadolu Sigorta tarafından hayata geçirilen “Bir Usta Bin Usta” projesi kapsamında Kütahya’da açılan “Kütahya Çiniciliği Kursu” başarıyla tamamlandı.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünün teknik danışmanlığında yürütülen sosyal proje kapsamında açılan Kütahya Çiniciliği Kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını törenle aldı.
 
Kütahya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde düzenlenen törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcıları Kenan Eskin ile Ali Bezirgan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Kütahya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Davut Ezen, Anadolu Sigorta Kurumsal İletişim Yönetmeni Elif Banu Kocaoğlu, UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ödülü sahibi çini sanatçısı Mehmet Gürsoy ile kursiyerler katıldı.
 
Konuşmaların ardından eğitmenliğini Emine Arabacı’nın yaptığı Kütahya Çiniciliği kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları protokol üyeleri tarafından verildi.
 
Sertifika töreninin sona ermesiyle birlikte 312 saat eğitim sonrası birer usta adayı haline gelen 23 kursiyer tarafından hazırlanan eserlerin beğeniye sunulduğu serginin açılışı yapıldı.
 
Protokol, sergi açılışını yaptıktan sonra kursiyerlerden desen çıkarma, iğneleme, tahrir, boyama ve sırlama hakkında uygulamalı bilgiler aldı, eserleri inceledi.

 

06-07-201806-07-201806-07-201806-07-201806-07-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.