KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu´ndan #zamandursunkutahyaokusun Projesi´ne Destek

Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu´ndan #zamandursunkutahyaokusun Projesi´ne Destek

Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu "Çocuklar Kitapla Tanışsın, Çocuklar Kitap Okusun" sloganıyla kitap bağışı kampanyası düzenledi.

Kütahya E Tipi Ceza İnfaz Kurumu, barındırdığı tutuklu hükümlü ve görevli personellerinin desteğiyle düzenlediği kitap bağışı kampanyasında toplanan bin 150 kitabı, Kütahya E Tipi Ceza İnfaz Kurumunda düzenlenen törenle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kütahya Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü´ne teslim etti.

Kampanya kapsamında, Kütahya E-Tipi Ceza İnfaz Kurumu tutuklu hükümlü ve görevli personelleri de #zamandursunkutahyaokusun projemiz kapsamında her akşam saat 20:30´da kitap okuyacaklar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit kampanya sürecini başlatan Cumhuriyet Savcısı Semih Hamedi ve Kurum Müdürü Kasım Demiralp´e teşekkür ederek, bağışlanan kitapların,  Kütahya genelinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başlatılan #zamandursunkutahyaokusun projesi kapsamında Mehmet Çini, Mehmet Akif Ersoy ve Şair Şeyhi İlkokullarına verileceğini, ayrıca projemize verilen bu desteğin de son derece önemli ve anlamlı olduğunu söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Müdürü Ömer Turan da yapılan bağıştan memnuniyetlerini dile getirerek bağış yapılan kitapların dağıtımını sevgi evlerinde kalan çocuklara bizzat yapacağını belirtti.

Cumhuriyet Savcısı Semih Hamedi, Kütahya Ceza İnfaz Kurumunun farklı niteliklere sahip olduğunu, tutuklu hükümlü ve personeliyle aile ortamında yaşam sürüldüğünü belirterek; "Cezaevimizde yapılan bu anlamlı kampanyaya çok yüksek katılımın gerçekleşmiş olması bizleri mutlu etti. Kampanyaya katılımda bulunan hükümlütutuklu ve cezaevi personelinin hepsine teşekkür ederim" dedi. Hamedi, Kitap bağış kampanyasına maddi destek veren ve yapmış olduğu tabloları da bağışlayan hükümlü Caymaz Kaplan´a tüm mahkumlar adına teşekkür belgesi verdi.

Düzenlenen törene Cumhuriyet Savcısı Semih Hamedi, Kurum Müdürü Kasım Demiralp, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit, Kütahya Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Müdürü Ömer Turan, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz İbrahim Aybek, İl Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Habip Ateş, Ceza İnfaz Kurumu Personeli ile kitap bağışında bulunan tutuklu ve hükümlüler katıldı.

10-05-201910-05-201910-05-2019

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.