KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜTAHYA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MODERN BİNASINA KAVUŞTU

KÜTAHYA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MODERN BİNASINA KAVUŞTU

Kütahya Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, Gayib Efendi Mahallesi, Şehit Emniyet Müdürü Uğur Gökcan Sokak’daki yeni hizmet binasında törenle hizmete girdi.
Daha etkin ve rahat bir çalışma ortamına kavuşan Kütahya Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun açılış törenine Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Vural Kavuncu, İshak Gazel ile Ahmet Tan, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Vali Yardımcısı Yüksel Kara, İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


“KÜTAHYA BİRÇOK İLE GÖRE DAHA ŞANSLI”
Törende konuşan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasına kavuşmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Altunel, “Birçok yerde Halk Eğitimi Merkezlerimiz maalesef çok da müsait olmayan yerlerde eğitim ve öğretimlerine devam ediyorlar. Valimizin, milletvekillerimizin ve il müdürümüzün ekibinin yoğun çalışmalarıyla bugün Halk Eğitim Merkezimizin yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştiriyoruz. Göreve geldikten sonra katıldığım ilk açılış olması ve bunun Kütahya’ya tevafuk etmesi ayrı bir güzellik. Eğitim- öğretim görecek, sanat öğrenecek Kütahyalıların inşallah gelecekte daha güzel meslek erbapları, sanatkarları, zanaatkarları yetiştirme konusunda bu kurumların en güzel hizmeti vereceğine inanıyorum” diye konuştu.


“YAPILAN YATIRIM VİZYONUMUZU GÖSTERİYOR”
Halk Eğitim Merkezi yeni hizmet binasının hayırlı olmasını temenni eden AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “Böylesine güzel bir mekanı halkın eğitimi için tahsis etmek ve halk eğitim merkezi binası yapmak suretiyle bir mekan oluşturmak çok önemli. Bu bizim vizyonumuzu ortaya koyan bir durum. Halk Eğitim Merkezimiz ve Olgunlaşma Enstitümüz Kütahya’ya çok büyük hizmetler sunacaktır. 7’den 70’e toplumun her kesimini ilgilendiren alanlarda bu yatırımların yapılması, projelerin hayata geçirilmesi için gereken çalışmaları hep birlikte yapmaya devam edeceğiz” dedi.


“DAHA FAYDALI HİZMET SUNULACAK”
Kütahya Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun yeni hizmet binasında daha iyi işler başaracağına dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yeni halk eğitim binamız, eğitim ve öğretime katkı sağlayan hususların başında, binalarımız geliyor. Her yönüyle çağdaş, her yönüyle eğitim için hazırlanmış bu binalarımız, eğitimdeki başarılarımızı katlayacaktır. Bundan önceki binalarımız da olmayan özellikleriyle, hem kursiyerlerimiz hem de usta öğreticilerimiz bu binalarda Kütahya’mızın ihtiyaç duyduğu daha faydalı bir eğitim sunabileceklerdir” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Kütahya Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun açılışını gerçekleştirildi. 
Tören, yeni hizmet binasının gezilmesiyle sona erdi.

 

 18-10-201618-10-201618-10-201618-10-201618-10-2016

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.