KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yabancı Ülkelerde Karşılaşılan Dil Sorununu Çözmek İçin Cep Telefonu Uygulaması Geliştiriyor

‘Farklılıklarda Birliktelik’ AB Erasmus + Projesi Değerlendirme Toplantısı Litvanya’da Gerçekleştirildi
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yabancı Ülkelerde Karşılaşılan Dil Sorununu Çözmek İçin Cep Telefonu Uygulaması Geliştiriyor

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan ‘Farklılıklarda Birliktelik’ AB Erasmus+ projesi değerlendirme toplantısı 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında İl MEM Arge Personeli Özcan Turan ve İl MEM MEBBİS sorumlusu F. Turhan Cihan’ın katılımlarıyla Litvanya’nın başkenti Vilnius’da yapıldı.

      Turizm sektöründe çalışanların ve yurt dışına çıkan vatandaşların dil problemini çözmek için geliştirilen cep telefonu uygulaması çalışmalarına devam edildi. Sisteme Türkçe de eklenerek, sistem16 dilde restoranda, otelde, ulaşımda ihtiyaç duyduğumuz cümle kalıplarının çevirisini yapmaktadır. Proje ortağı her ülkeden 50 tane o ülkeye ait yemeğin içeriği diğer dillere çevrilerek yurt dışında karşılaşılan yemek sorununa da çözüm getirilmeye çalışılmıştır. Ayrıca internet üzerinden geliştirilen eğitim modülleriyle turizm alanında öğrenim gören öğrencilere kaynak hazırlanmaktadır. Bu modüllerde hazırlanan alıştırmalar ve örnek olay çalışmalarıyla da kültürlerarası farklılıklar anlatılmaya çalışılmaktadır.

     http://esolams.si/unity/ adresinden proje uygulamalarına ulaşabilirsiniz. Buradaki modüllerde bulunan alıştırmaları çözebilir farklı oyunlarla öğrenebilirsiniz.

     http://2clix.net/4apps/  adresinden uygulamayı cep telefonunuza indirebilir ve kullanabilirsiniz.

 

07-02-201707-02-201707-02-2017

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.