KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şampiyon Öğrencileri Ziyaret Etti

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şampiyon Öğrencileri Ziyaret Etti

23 - 25 Şubat 2018 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar Merkezinde yapılan 16. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Gastronomi yarışmasında turizm alanında ilimizde faaliyet gösteren Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 Altın, 6 gümüş madalya alarak büyük bir başarıya imza attı. Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit yarışmada madalya alan öğrencileri tebrik etmek için İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin Kaymak ile birlikte Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. 7 kategoride 16 öğrenciyle yarışmadaki yerini alan okulumuz Kütahya’mızı ve Kütahya mutfağını Türkiye´ye ve yarışmaya katılan uluslararası katılımcılara duyurdu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit öğrencilere hitaben “Hiç bir başarı tesadüf değildir. Çalışma gerektirir. Başarınızı önemsiyoruz. Başarınızla bizleri sevindirdiniz. Asıl olan gayretiniz ve mesleğiniz adına güzel şeyler öğrenmenizdir. Sizler artık bu işi öğrendiğinizi kanıtlamış oldunuz.  Sizleri ve sizleri yetiştiren öğretmenlerinizi tebrik ediyorum. Kütahya’nın ve Kütahya mutfağının tanıtımında da başarınızın güzel bir katkısı oldu. Burası şehzadeler şehri, köklü bir mutfak kültürü var. Bunu taşımak siz öğrencilere düşüyor. Allah başarılarınızı daim etsin” dedi.

Köklü bir Anadolu mutfağına sahip Kütahya´mızı başarılı şekilde temsil eden Yoncalı Turizm Lisesi öğrencileri, Modern Türk Mutfağı kategorisinde Altın Madalya kazandı. Yerli ve yabancı jüriden büyük beğeni toplayan öğrencilerimiz, altın madalyayı; kızılcık çorbası, tuzda bıldırcın, mantarlı ve biberli bulgur pilavı, yöremize ait hameyli tatlısı, taze soğanlı salata ile aldılar. Öğrenciler yaptıkları çalışmalarda lezzetin yanında sunumlarıylada yarışmaların gözdesi oldular. Gümüş madalyayla kategorilerinde ikinciliği kazanan öğrencilerimizin her biri birbirinden güzel yöresel ve modern lezzetlerle göz doldurdular. Öğrencilerin özellikle “En iyi Lise” kategorisinde gruptan 2 gümüş madalya almaları ayrıca bir başarı örneğidir.

Yapılan ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Müdür Yardımcısı Muhsin Kaymak, Okul Müdürü Hakan Gölpınar, yarışmayı hazırlayan, Müdür Yardımcısı Ayşe Fatma Özkan, Yiyecek içecek alan şefi Nurdan Behice Doğru, Servis bölüm şefi Ulaş Murat Yıldırım, idari personel, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

02-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.