KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Köprüören Tek Termik Ortaokulu Öğrencisi Rümeysa Tetik, Türkiye 2.´si Oldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit, Kütahya Köprüören Tek Termik Öğrencisi Rümeysa Tetik, Okul Müdürü Kazım Gündüz, Öğretmenler Ayşe Haylamaz, Gamze Söker ve Yakup Temiztaş’ı makamında kabul etti.
Kütahya Köprüören Tek Termik Ortaokulu Öğrencisi Rümeysa Tetik, Türkiye 2.´si Oldu.

 

“Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamında İlkokul ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin katıldığı “Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz” yarışması gerçekleştirildi. Yarışmaya toplamda 508 başvuru oldu.

“Çevrenin korunması ve suyun verimli kullanımı”na ilişkin bilinç ve farkındalığı artırmak için düzenlenen yarışma resim, afiş (poster), hikâye alanlarını kapsayan dokuz kategoride gerçekleştirildi.

Yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri; sırasıyla okul, ilçe ve il komisyonlarının değerlendirmesinin ardından yarışmanın alanlarına göre Millî Eğitim Bakanlığınca belirlenen uzmanlar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcileri tarafından oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendirildi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün ana faydalanıcı, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ve Bakanlığımızın da faydalanıcı olduğu “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce yürütülmektedir. Proje kapsamında  Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokullara yönelik “Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz” yarışması düzenlenmiştir. Bu yarışmaya afiş alanında katılan Kütahya Köprüören Tek Termik Öğrencisi Rümeysa Tetik, Kütahya 1. si  ve Türkiye 2. si oldu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit; öğrencimize, çalışmalarında destek veren okul müdürüne, öğretmenlerine ve öğrencinin ailesine teşekkür etti ve hediye takdim etti.

 

 16-01-201816-01-201816-01-201816-01-2018

 

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.