KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması’nda turizm-otelcilik sektörüyle bir araya geldi.

Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması’nda turizm-otelcilik sektörüyle bir araya geldi.

İstanbul´daki turizm meslek liselerinde okuyan öğrenciler, Millî Eğitim Bakanlığı desteğiyle Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından Güneşli’deki Gastronometro´da "Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması"nda turizm-otelcilik sektörüyle bir araya geldi. Profesyonel bir mutfakta, profesyonel koçlar ile hazırlanarak yarışan öğrenciler, meslek hayatlarına da ilk adımı attı.

Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Seramik ve Cam Teknolojisi Alanı öğretmen ve öğrencileri 
Çini ürünlerini sergilemek suretiyle katıldı. Gastronometro’ya gelen misafir ve iştirakçiler tarafından büyük beğeni kazanan sergi özellikle TÜROB yetkililerinin ilgisini çekmiş sergilenen ürünleri otellerin iç dekorasyon ve hediyelik eşya olarak değerlendirileceği belirttiler.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, programın açılış törenindeki konuşmasında, eğitimin, çağa uygun olarak sürekli değişen ve gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen bir süreç olduğunu dile getirerek, eğitimin temel hedefini, "bilgi toplumunun gerektirdiği becerilerle donatılmış, insanlığın evrensel değerlerini içselleştirmiş bireyler yetiştirmek" şeklinde açıkladı. Bakanlığın önceliğinin herkesin eğitim ve öğretime eşit şartlar altında erişmesi, çağın gerektirdiği beceri, tutum ve davranışları kazanması, girişimci, yenilikçi, iletişim ve öğrenmeye açık, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetiştirilmesi olduğuna değinen Erdem, "Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar neticesinde temel altyapı ve erişim sorunlarını, büyük ölçüde çözdük. Herkes için eğitimde fırsat eşitliğini, daimi hedefimiz olarak gördük. Bu hedefe ulaşma doğrultusunda eğitime erişimi ve eğitimde kaliteyi artıracak kurumsal yapıyı tesis etmeye, yönetim ve organizasyonu iyileştirmeye gayret ediyoruz." diye konuştu.

Programa;  Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü  Osman Nuri Günay, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit katıldı. 

 

20-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.