KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin AB Projeleri

Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri AB Projeleri hakkında bilgi vermek amacıyla Kütahya Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER’i makamında ziyaret etti. 
Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin AB Projeleri

    Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri AB Projeleri hakkında bilgi vermek amacıyla Kütahya Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER’i makamında ziyaret etti.

           Türkiye’de kabul edilen projeler arasında en yüksek 2. bütçeye sahip olan ‘Kalifiye Eleman Yetiştirilmesinde İnovatif Staj Teknikleri’adlı projenin de bilgilendirilmesinin yapıldığı ziyarete İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim SAK ve Proje Temas kişisi Mustafa GÜLMEZ de eşlik etti.

Projeler hakkında bilgi veren Okul Müdürü Hüdaverdi Yazar “Okulumuz 2006-2015 yılları arasında uyguladığı 15 projeyle Kütahya’mızda hatta ülkemizde bu alanda tartışılmaz lider olduğunu göstermiştir. Ağustos 2016 itibariyle mevcut başarılarına,  3 yeni projeyle daha katkı sağlayacaktır. Amacımız; okulumuzu, Kütahya’mızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Avrupalılaşma yolunda önemli adımlardan birini daha atmaktır. Aynı zamanda Avrupa Birliğinin 2020 stratejik hedefleri doğrultusunda öğrenci yetiştirmeye gayret etmektir’dedi.

        Okul Müdürü Hüdaverdi YAZAR hazırlamış oldukları projelerinin:

        Kalifiye Eleman Yetiştirilmesinde İnovatif Staj Teknikleri Projesi: Erasmus + 2016 teklif çağrısı KA1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği, Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği programında Okulumuz AB Proje Birimi tarafından hazırlanan “2016-1-TR01-KA102-033595” nolu “Kalifiye Eleman Yetiştirilmesinde İnovatif Staj Teknikleri” isimli projemiz Türkiye Ulusal Ajansı tarafından uygulanabilir bulunarak finanse edilmiştir. Türkiye de kabul edilen projeler arasında 2. en yüksek bütçeye sahip olan projemiz, okulumuzun 8 alanını kapsamakta olup projemizin uygulaması 3 hareketlilikte gerçekleştirilecektir.

1. Hareketlilikte Almanya’ya 22 öğrenci 2 refakatçi öğretmen,

2. Hareketlilikte Avusturya’ya 22 öğrenci 2 refakatçi öğretmen,

3. Hareketlilikte Almanya’ya 22 öğrenci 2 refakatçi öğretmen,

olmak üzere toplamda 66 öğrenci 6 refakatçi öğretmen katılacaktır. Proje bütçesinden ayrıca ek katılımcı ve refakatçi götürülmeye çalışılacaktır. Yurt dışında farklı işletmelerde mesleki staj yapmayı ve kalifiye eleman yetiştirilmesinde inovatif staj tekniklerini yerinde uygulamalarla geliştirmeyi hedefleyen projemizin hazırlık safhası Eylül ayı itibariyle başlayacaktır. Katılımcı belirleme kriterleri 2016-2017 öğretim yılı başında tüm öğrencilerimize duyurulacak ve 10-11-12. Sınıf seviyelerindeki öğrencilerimizden katılımcı seçilecektir. Yurt dışı hareketlilikler ise Nisan-Mayıs ve Temmuz (2017) aylarında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

       İnşaat Sektöründe İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi Projesi: KÜTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve okulumuzun konsorsiyum ortaklığında sunulan “2016-1-TR01-KA102-029484” nolu “İnşaat Sektöründe İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi” isimli projemiz de Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmiş olup proje kapsamında Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanından 7 öğrencimiz ve 1 refakatçi öğretmenimiz Almanya’da proje uygulamasına katılacaktır.

      Avrupa’nın Mobilyasını Üretiyoruz, İç Mekanları Tasarlıyoruz Projesi: Ankara Keçiören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve okulumuzun konsorsiyum ortaklığında sunulan “2016-1-TR01-KA102-031349” nolu “Avrupa’nın mobilyasını Üretiyoruz, İç Mekanlarını Tasarlıyoruz” isimli projemiz de Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmiş olup proje kapsamında Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alanından 7 öğrencimiz ve 1 refakatçi öğretmenimiz Almanya’da proje uygulamasına katılacaktır.” dedi.

          İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER hazırlanan projelerde emeği geçen Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve idarecilerine teşekkürlerini sunarak ülkemizde eğitime ivme kazandıracak her türlü projenin destekçisi olduğunu belirtti.

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.