KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Scientix Stem Eğitim Çalıştayı Yapıldı.

Kütahya Scientix Stem Eğitim Çalıştayı Yapıldı.

Scientix STEM Çalıştayı Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Scientix Okul Ağı Koordinatörü Dr. Tunç Erdal AKDUR, EBA İçerik Uzmanı Esra KAYIŞ ve ilimize bağlı okullarda görev yapan STEM eğitimiyle ilgilenen ortaokul, anadolu ve fen liselerinde görev yapan 25 fen (fen bilimleri, fizik, kimya, biyoloji), matematik dersi öğretmeninin ve mesleki ve teknik anadolu liselerinde görev yapan 25 elektrik ve elektronik teknolojisi, bilişim teknolojileri, mobilya ve iç mekân teknolojisi, makine teknolojisi, metal teknolojisi alanı öğretmeni olmak üzere toplam 50 öğretmenin katılımıyla Kütahya Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapılan açılış ile başladı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, STEM çalıştayının Kütahya’da yapılıyor olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. STEM çalıştayına katılan öğretmenlere teşekkür ederek öğretim üyelerine ve katılımcılara başarılar diledi. Katılımcı öğretmenlerin okullarında farkındalık oluşturacağına, STEM çalıştayının verimli geçeceğine olan inancını vurguladı.

Çalıştayın sonraki bölümünde, Stem Eğitimi sergisi yapıldı. Sergide Kılıçarslan Anadolu Lisesi öğrencileri Mustafa Yılmaz, Ahmet Gök, Mehmet Emin Can, Emir Ekrem Kaya, Özel Boğaziçi Şehir Anadolu Lisesi öğrencisi İsmail Esat Keskin ile Özel Boğaziçi Şehir Ortaokulu öğrencisi Gizem Giray sunumlarını gerçekleştirdiler. 

Çalıştayın ikinci gününde Stem Ders Etkinlikleri tasarlandı ve Scientix Portalı Proje girişleri yapıldı. 3. günde, katılımcılar tarafından geliştirilen projelerin sunulması ve değerlendirilmesi ile çalıştay son buldu. 

 

 

30-10-201730-10-201730-10-201730-10-2017

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.