KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya STEM Okulu Açıldı

Kütahya STEM Okulu Açıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ARGE Birimi ve Zafer Kalkınma Ajansının desteğiyle, Kütahya’da görev yapan 120 öğretmenimiz Stem eğitimi alacak.

STEM Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik Eğitimi; teorik bilginin uygulamaya, ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, öğrencilerin fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik derslerinde öğrendikleri bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan dünyada birçok ülkenin öğretim programına dâhil ettiği bir eğitim yaklaşımıdır.

STEM eğitiminin öncesindeki eğitim yaklaşımlarından farkı erken yaslarda öğrencileri mühendislik eğitimi ile tanıştırmasıdır. Mühendislik problem çözme yaklaşımı, ürün tasarımı ve üretme süreci olarak tanımlanıyor. Mühendislik; bilimin, matematiğin ve teknolojinin bulgularını kullanarak yeni teknolojiler ortaya koyan bir yaklaşım olduğu için STEM eğitimi; bilim, matematik, mühendislik ve teknoloji eğitimini bütüncül bir bakış açısıyla ele alır ve teori ile pratiği bağlayabilir.

Teknik Destek Programı kapsamında, Kütahya´daki resmi okul ve kurumlardan alınan öğretmen başvuruları doğrultusunda 30 kişiden oluşan dört gruba beşer günlük eğitimler verilecek olup, toplamda 120 öğretmene ulaşılacaktır.

Eğitim programı öncesi öğretmenlere hitap eden Şube Müdürümüz İsmail GÜVEN, “STEM Eğitiminin ilimizde uygulanmasında katkı sunacak projenin hazırlanmasında emeği geçen Ar-ge Birimine ve eğitime katılan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi. Eğitim sonunda öğretmenlerimize katılım belgesi ve hizmetiçi eğitim belgesi verilecek.

09-01-201909-01-201909-01-2019

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.