KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya STEM Okulu Açılıyor

Kütahya STEM Okulu Açılıyor

İl Mill Eğitim Müdürlüğümüz ARGE Birimi ve Zafer Kalkınma Ajansının desteğiyle, Kütahya’da görev yapmakta olan 120 öğretmen Stem eğitimi alacak. 

STEM Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik Eğitimi; teorik bilginin uygulamaya, ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, öğrencilerin fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik derslerinde öğrendikleri bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan dünyada birçok ülkenin öğretim programına dahil ettiği bir egitim yaklaşımıdır.

STEM eğitiminin öncesindeki egitim yaklaşımlarından farkı erken yaslarda öğrencileri mühendislik eğitimi ile tanıştırmasıdır. Mühendislik problem çözme yaklaşımı, ürün tasarımı ve üretme süreci olarak tanımlanıyor. Mühendislik; bilimin, matematiğin ve teknolojinin bulgularını kullanarak yeni teknolojiler ortaya koyan bir yaklaşım olduğu için STEM eğitimi; bilim, matematik, mühendislik ve teknoloji eğitimini bütüncül bir bakış açısıyla ele alır ve teori ile pratiği bağlayabilir.

Teknik Destek Programı kapsamında, Kütahya´daki resmi okul ve kurumlardan alınacak öğretmen başvuruları doğrultusunda 30 kişiden oluşan dört gruba beşer günlük eğitimler verilecek olup, toplamda 120 öğretmene ulaşılacaktır.

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.