KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜTAHYA VALİLİĞİ ÇOCUKLARA EMANET

KÜTAHYA VALİLİĞİ ÇOCUKLARA EMANET

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Müdür Vekili Hamdi Sarıöz ve beraberindeki çocukları makamında kabul etti.
Öğrencilerle tokalaşıp sohbet eden Vali Yılmaz koltuğunu 50. Yıl İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri Havva İrem Şengül ile Serhat Güngör’e devretti.
Çocuk Vali Havva İrem Şengül, ileride öğretmen olmak istediğini söyledi. Vali olarak isteği ise donanımlı okullardı. Milli Eğitim Müdür Vekili Hamdi Sarıöz’e talimat veren Çocuk Vali Şengül, “Okullarımızdaki araç ve gereçlerin tamamlanmasını istiyorum” dedi. 
Çocuk valiler gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Şehirdeki trafik yoğunluğunun giderilmesini isteyen Havva İrem Şengül, “Sokağa çıkıp oyun oynamak istiyorum” diye konuştu.
Daha sonra vali koltuğuna Serhat Güngör oturdu. Çocuk Vali Güngör, Vali Şerif Yılmaz’ın “Ne olmak istiyorsun” sorusuna “Vali olup sizin gibi halka hizmet istiyorum” cevabını verdi. 
Öğrencileri tebrik eden Vali Şerif Yılmaz herkesin sevdiği işi yapması gerektiğini söyledi, tüm çocukların bayramını kutladı.
50.  Yıl İlkokulu Müdürü Veysel Çakır ile öğretmenleri Tuğba Turgut Genç nezaretinde gerçekleşen ziyarette Vali Şerif Yılmaz öğrencilere kalem hediye etti.

 

22-04-201622-04-201622-04-201622-04-2016

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.