KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Valiliği'nden Kar Tatili Açıklaması

Kütahya Valiliği'nden Kar Tatili Açıklaması

Kütahya Valiliği'nden: 

Bugün sabah saatlerinde başlayıp kesintisiz olarak halen devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle: 

1. İlimiz Merkez İlçe, Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Dumlupınar, Hisarcık ve Simav ilçelerinde Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı her tür ve derecedeki resmî ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları'na ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 07.01.2020 Salı günü 1 (bir) gün süre ile eğitime ara verilmesine karar verilmiştir. 

2. Yukarıda tatil edilen ilçelerdeki Kamu Kurum ve Kuruluşları'nda çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri, 07.01.2020 Salı günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır. 

3. Ayrıca Domaniç, Emet, Gediz, Şaphane, Pazarlar ve Tavşanlı ilçelerinde ise taşıma Merkezi okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.