KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya´da 93 Bin 791 Öğrenci Karne Aldı

Kütahya´da 93 Bin 791 Öğrenci Karne Aldı

Evliya Çelebi Mahallesi Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu´nda düzenlenen karne dağıtım törenine Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve daire müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

Törende konuşan Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger:

"Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım ve Saygıdeğer Velilerimiz;

Bugün ilimizde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren 518 okulda 93 bin 791 öğrenci karnesini alacak.

Bildiğiniz gibi eğitim, bir ülkeyi aydınlık yarınlara ulaştıracak en önemli unsurdur. Ülkemizi daha güzel yarınlara taşıma gayesiyle; yardımcı hizmet personelinden memuruna, idarecilerinden öğretmenine kurumlarımızdaki herkes sekiz ay boyunca özveriyle çalıştı. Huzurlarınızda her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Değerli Öğretmenlerim;

Eğitim için önünüze bırakılan gencecik insanların ülkemizin ihtiyaç duyduğu iyi ahlaklı, çalışkan, araştırmacı, milli ve manevi değerlerine bağlı, yenilikçi, modern bilimi iyi derecede bilen, topluma faydalı, insanlarla iyi ilişkiler kurabilen bireyler olarak yetişmeleri için elinizden geleni yapıyorsunuz. Gösterdiğiniz ve bundan böyle göstereceğiniz çabalar sayesinde ülkemizin çağdaş dünya içerisinde daha saygın bir konuma geleceğine hiç kuşkum yok.  Sizlere çabalarınız için teşekkür ediyor, özelde Kütahya genelde Ülkemizin gelişimine koyduğunuz katkının artarak devam etmesini diliyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Tatil, dinlenmeniz ve hedeflerinize ulaştıracak enerjiyi depolayabileceğiniz bir fırsat. Eğitim hayatınız süresince azimle, şevkle ve planlı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürdüğünüz takdirde hayatınız bir başarı öyküsü olacaktır.

Sizler ülkemizin umudusunuz. Araştıran, sorgulayan, öz değerlerimize sahip çıkan, yaşadığı toplumla barışık, iletişim kabiliyeti yüksek, sorumluluklarını bilen, çağdaş bilimi takip eden, yeniliklere açık bireyler olarak yetişmeniz halinde ülkemiz medeni dünya içerisinde hak ettiği yeri alacaktır. Kitap dostu olmanızda da büyük faydalar var. Zira kitaplar aydınlık beyinlerin gıdasıdır. Düşüncelerinizi berraklaştırır, dünyaya ve hayata bakış açınızı genişletir. Bizler, yarınlarımızın teminatı olan sizlere sonsuz derecede güveniyoruz.

Kıymetli Velilerimiz;

Çocuğunuz yanlışıyla doğrusuyla sizin eserinizdir. Her ne olursa olsun onlar sizin evladınızdır. Onları bu günlere getirdiniz. Onların yetişmelerinde en mühim rolü üstleniyorsunuz. Çabalarınız için sizlere teşekkür ediyorum. Okul-öğretmen ve veli işbirliği ile evlatlarımızın daha başarılı olacağına, ülkemizin daha güzel yarınlara ulaşacağına kuşku duymuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize iyi tatiller diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum." şeklinde konuştu.

 

17-06-201617-06-201617-06-201617-06-201617-06-201617-06-201617-06-2016

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.