KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜTAHYA´DA ´´TRAFİK BİLİNCİ KAZANDIRILMASI EĞİTİMİ´´ BAŞLADI

İlimizde Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TUSEKON) işbirliğinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması eğitimleri başladı.
KÜTAHYA´DA ´´TRAFİK BİLİNCİ KAZANDIRILMASI EĞİTİMİ´´ BAŞLADI

 

Resmi ve özel okullarda okuyan ülke genelindeki 6,5 Milyon okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik kuralları ve trafik bilincinin erken yaşlarda öğrencilerimizin zihnine yerleştirilmesi, trafik bilincine olan duyarlılığın artırılması ve toplumsal farkındalığın oluşturulması amacıyla başlatılan proje ülke geneli ile beraber ilimiz merkez ve ilçelerinde 29 Mart 2017 tarihinde başlatılmıştır. Proje kapsamında ilimizde okul öncesi ve ilkokulda bulunan tüm öğrencilerimize ders yılı sonuna kadar eğitimlerin verilmesi planlanmıştır. İl merkezi ve ilçelerimizde bulunan tüm motorlu taşıt sürücü kursları projede görev almış ve eğitimler  kurslarda görev yapan trafik ve çevre dersi ve trafik adabı dersi usta öğreticileri tarafından verilmektedir.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin Kaymak, proje kapsamında ilimiz 100. Yıl İlkokulunda yapılan trafik eğitimlerine katıldılar. Sabahattin Dülger eğitim öncesi veli, öğretmen ve öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada "Günümüzde yaşanan bireysel ve toplumsal sorunların en önemlilerinden birisi de trafik sorunudur. Trafik kazalarının büyük çoğunluğu insan hatası ve kusurundan kaynaklanır. Trafik kazalarını azaltmanın ve güvenli bir trafik ortamının sağlanması için insanların eğitilmesi zorunluluktur. Küçük yaşlardan itibaren trafik bilincinin ve insanlardan beklediğimiz davranışları eğitim yolu ile kazandırmamız gerekmektedir. Bu sosyal sorumluluk projesinde görev alan motorlu taşıtlar sürücü kurslarına ve usta öğreticilerine teşekkür ederim." dedi. 

 

10-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-2017

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.