KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜTAHYA´NIN HEKİM SİNANLARI BELİRLENDİ

KÜTAHYA´NIN HEKİM SİNANLARI BELİRLENDİ

Kütahya Belediyesi ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile düzenlenen ‘’Hekim Sinanlar Yarışıyor’’ bilgi yarışmasında finalistler belirlenerek ödüller sahiplerini buldu.

Kütahya Belediyesi Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezinde düzenlenen ‘’Hekim Sinanlar Yarışıyor’’ bilgi yarışmasında finalistler belirlenerek ödüller sahiplerini buldu. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programın açılışında konuşan Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit; Öğrencilerimize ilimizde yetişen bitkileri tanıtmak amacıyla yapmış olduğumuz bu yarışmada 55 ortaokulumuz bu seneki yarışmamıza iştirak etti. Yarışmamızda 55 okulumuzdan 5 finalistimizi geçen hafta içerisinde belirledik. Bugün bizlerle birlikte olan bu 5 finalist okulumuz inşallah yarışacak, dereceye giren öğrencilerimize burada ödüllendireceğiz. Şehrimizin tanıtılmasına, şehrimizde yetişen bitkilerin tanıtılmasına, Şair Şeyhi’nin Kütahya’mızın yetiştirdiği diğer ismiyle Hekim Sinan’ın tanıtılmasına katkı sağlayan bu yarışmanın okullarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Belediye Başkanımızın şahsında Kütahya Belediyemize bizimle birlikte böyle güzel bir çalışmaya işbirliği yaptıkları, zemin hazırladıkları, öğrencilerimizin Fen Bilgisi müfredatını daha iyi tanımalarına destek oldukları için teşekkür ediyor saygılar sunuyorum, dedi.

Protokol konuşmalarının ardından final yarışması sonucu birinci olan okul öğrencilerine tablet, ikinci olan okul öğrencilerine mp3 çalar, üçüncü olan okul öğrencilerine aileleriyle birlikte yemek ödülü, dördüncü ve beşinci olan okul öğrencilerine mansiyon ödülü ve katılım belgeleri Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit tarafından takdim edildi.

Final yarışması sonucu dereceye giren okullarımız; Birinci Özel Dostlar Ortaokulu öğrencileri, İkinci Atatürk Ortaokulu öğrencileri, Üçüncü İhsaniye Ortaokul öğrencileri, Dördüncü ve Beşinciliği Bahçeşehir Koleji ile Germiyan Bilge Koleji Ortaokul öğrencileri paylaştı.

Yarışmalar Hekim Sinan Tıbbi Bitki ve Aromatik Bitkiler Bahçesinde yapılmış olup, yarışmaya Kütahya Merkez ilçede bulunan; 55 ortaokul 7. sınıf öğrencilerinden oluşan 3’er kişilik takımlar katılmıştır. Yarışma iki kademede gerçekleştirilmiştir. Grup yarışmaları; 7-11 Mayıs tarihlerinde, final yarışması ise bugün gerçekleştirildi. Yarışma esnasında 10 soru sorulmuş, 6 soru Kütahya Belediyesi tarafından hazırlanan kitapçıkta yer alan bitkileri tanımaya yönelik uygulamalı, 1 soru “Germiyanlı Şair Şeyhi Hekim Sinan” biyografisinden, kalan 3 soru da ortaokul Fen Bilimleri Dersi müfredatında yer alan konular sorulmuştur.

‘’Hekim Sinanlar Yarışıyor’’ bilgi yarışması ödül törenine; Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Gölgeli, Şube Müdürü İbrahim Aybek, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

 

15-05-201815-05-201815-05-201815-05-201815-05-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.