KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Mehmet Âkif ve Gençlik” konulu Deneme Yazma Yarışması Sonuçlandı.

“Mehmet Âkif ve Gençlik” konulu Deneme Yazma Yarışması Sonuçlandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit, “Mehmet Âkif ve Gençlik” konulu Deneme Yazma Yarışması il birincisi Hüseyin Özhan’ı kabul etti.

 

Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrenciler arasında  “Mehmet Âkif ve Gençlik” konulu deneme yazma yarışması düzenlenmiştir.

 

Tarihimizin yetiştirdiği ve şerefle andığı önemli şahsiyetlerimizden biri olan İstiklâl Marşımızın şairi, Mehmet Âkif Ersoy’un Türk gençliğine verdiği değerin anlaşılmasının sağlanması, eserlerinde yer alan gençliğin özelliklerinin farkına varılması, gençlerde bulunmasını istediği vatanseverlik, güzel ahlâk, mütevazilik gibi özelliklerin içselleştirilmesinin sağlanması amacıyla resmî ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler arasında “Mehmet Âkif ve Gençlik” konulu deneme yazma yarışması düzenlenmiştir.

 

Ziyarette; Şube Müdürü İbrahim Sak, Fatih Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Köse, Fatih Anadolu Lisesi öğrencisi Hüseyin Özhan bulundu.

 

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit, öğrencimizi tebrik ederek, hediye takdim etti.

 

06-06-201806-06-201806-06-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.