KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Komitelerine Mesleki ve Teknik Eğitimdeki Yenilikler Anlatıldı.

Meslek Komitelerine Mesleki ve Teknik Eğitimdeki Yenilikler Anlatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Şube Müdürü Celal Boztepe,  Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmet Özotraç başkanlığında gerçekleştirilen Kasım ayı meslek komiteleri toplantısında sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger; iş dünyasının ihtiyaç duyduğu kalifiye ara elemanları yetiştirmek üzere eğitim veren okullarımızdaki eğitim kalitesini yükseltmek, piyasada aranan niteliklere sahip mezunlar vermek amacıyla birçok yenilik yapıldığını, bu kapsamda sektör temsilcileri, yerel yönetimler ve üniversitelerin katkı sunduğu belirterek, özellikle ilimizdeki mesleki eğitimin geliştirilmesi ve mezunların istihdam olanaklarının artırılması amacıyla sektör temsilcilerinin sağladığı işbirliği ve dayanışmadan dolayı müteşekkir olduğunu ifade ederek yöneltilen soruları cevapladı.

Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Celal Boztepe, ilimizde mesleki ve teknik eğitim veren okullar ve alanlarla ilgili bilgileri paylaştı. Çıraklık ve mesleki ve teknik eğitimdeki yenilikler, kalfalık/ustalık sınavları ve belgelendirme başvuruları, çıraklar ve beceri eğitimi yapan öğrenciler için işyerlerine sağlanan devlet katkısı, organize sanayi bölgelerinde açılan özel meslek liselerine sağlanan devlet teşviki uygulaması ve bu kapsamdaki alanlar ile destek tutarları hakkında bilgiler verdi.

 

Toplantı; Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmet Özotraç´ın, oda olarak eğitim alanında işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik çalışmalara hazır olduklarını belirtmesi ve yapılan bilgilendirmeden dolayı memnuniyetini ifade emesiyle sona erdi.

 

30-11-2017

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.