KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT başkanlığında, ilimiz merkezinde bulunan meslekî ve teknik Anadolu liselerinin müdürleri ile toplantı yapıldı. Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin KAYMAK, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Ağca OKUR ve meslekî ve teknik Anadolu liseleri müdürleri katıldılar.

Toplantıda konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT Manisa'da ziyaret edilen Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi MTAL ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İlimizde de bu özelliklerde meslek lisesi bulunmasının gerektiğini ifade etti. Ayrıca Bursa'da bulunan M. Kemal COŞKUNÖZ MTAL'nin de ziyaret edileceğini sözlerine ekledi. 

Hasan BAŞYİĞİT, hem sektörün öğrencilerimizi ve kurumlarımızı yakından görmesi, tanıması için hem de öğrencilerimizin lisenin ilk yıllarından itibaren deneyim kazanabilmeleri için usta-çırak buluşmalarının önemli olduğunu vurgulayarak bu uygulamanın aratarak devam etmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca sanayicilerle biraraya gelmenin önemine değinerek meslekî eğitim konusunda ihtiyaç olan alan ve dalların sektörün ihtiyaçlarına göre şekillenmesinin gerektiğini ifade etti. 

Toplantıda ayrıca okulların deprem güvenliği konusu, önümüzdeki yıl artacak olan 9. sınıfa yerleşecek öğrenci sayısının çözümü konusu ve AR-GE biriminde meslekî ve teknik alan öğretmeni görevlendirilmesi konusu görüşüldü. 

05-12-201905-12-201905-12-201905-12-2019

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.