KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslekî ve Teknik Eğitimin Geliştirmesi Yönünde I. Organize Sanayi Bölgesi Ziyaret Edildi

Meslekî ve Teknik Eğitimin Geliştirmesi Yönünde I. Organize Sanayi Bölgesi Ziyaret Edildi

Geçtiğimiz günlerde Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, meslekî eğitim ile reel sektörü buluşturan “Meslekî Eğitim İş Birliği” protokolü imza töreninde, meslek liseleri ile iş dünyası arasında kurulacak iş birliğinin 2023 eğitim hedefleri doğrultusunda uzun zamandır hayal edilen bir çalışma olduğunu söylemişti. Bu bağlamda, “Mesleğim Hayatım” portalı da yürürlüğe girdi. (Portala ulaşmak için tıklayınız.)

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Bakanlığımızın üzerinde önemle durduğu bu mesele üzerinde fikir alış-verişi yapmak, meslekî ve teknik eğitimin geliştirilmesi yönünde atılacak adımlara ilişkin istişarede bulunmak üzere Kütahya I. Organize Sanayi Müdürü Servet DEMİR ile bir araya geldi.

Yapılan görüşmede I. Organize Sanayi Bölgesi’ne meslekî ve teknik lise açılması, her yıl düzenlenen meslekî teknik eğitim fuarında ortak hareket edilerek, çalışmalar yapılması konuları görüşüldü.

Ziyarete Meslekî ve Teknik Eğitim Şube Müdürümüz Zeki ATİK, Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Halil KURT ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa ÖZÜNLÜ de katıldı.

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.