KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" Kapsamında Meslek Liselerimiz Sanatsal Etkinliklerde BuluşuyorBakanlığımız Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında, meslek liselerimizde eğitim gören öğrencilerin, kendi bölgelerindeki Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri tarafından,  öğretmenleri rehberliğinde, sanatsal bilgi ve deneyim aktarılması boyutunda yapılacak iki aylık çevrim içi (online) etkinlik çalışmasıyla sanatsal üretim yapacak hale getirilmeleri, ortaya çıkacak ürünlerin online platformlarda sergilenmesi, derecelendirilmesi ve ödüllendirilmesini içeren "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" etkinliği için ilimizde de çalışma başlatıldı.

Bakanlığımız tarafından hazırlanan etkinlik uygulama esaslarında yer alan "İl MEM Etkinlik Düzenleme Kurulu" ve "İl MEM Etkinlik Seçici Kurulu" oluşturulması gerektiği için, Müdürlüğümüz Meslekî ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü İslam AKTEPE başkanlığında 5 okul müdürüyle "İl MEM Etkinlik Düzenleme Kurulu" ve 3 resim öğretmeni ile 3 müzik öğretmeninden oluşan "İl MEM Etkinlik Seçici Kurulu" oluşturuldu.

Oluşturulan kurullarda yer alan idareci ve öğretmenlerle Şube Müdürü İslam AKTEPE başkanlığında Müdürlüğümüz Maarif Salonu'nda yapılan toplantıda, etkinlikle ilgili önümüzdeki süreçte yapılması gereken iş ve işlemler görüşüldü.

Bakanlığımız tarafından yayımlanan "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" sosyal etkinliği uygulama esaslarına ulaşmak için tıklayınız.

02-03-202102-03-2021

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.