KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Aziz milletimizin en büyük ve en şanlı zaferleri arasında yer alan Çanakkale Zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen milletimizin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güzel örneğidir. Tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği millî mücadelenin destanıdır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çanakkale Zaferi, Türk Askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözlerinde belirttiği gibi Türk Ordusu’nun Çanakkale’de vermiş olduğu bu büyük mücadele dünya savaş tarihinde örneği bulunmayan eşsiz bir zaferdir. Bu zaferin bizim için en önemli yanlarından biri Millî Mücadele ruhunun ilk meşalesinin burada yakılmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk temel taşlarının bu mücadeleler sırasında atılmış olmasıdır.

Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle, milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde aktarmaktır.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.

Hasan BAŞYİĞİT   

İl MillÎ Eğitim Müdürü

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.