KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdür V. Hamdi Sarıöz, Dünya 3.lüğü Kazanan Ece Güler’i ve T.H.K. Yönetim Kurulunu Kabul Etti.

Milli Eğitim Müdür V. Hamdi Sarıöz, Dünya 3.lüğü Kazanan Ece Güler’i ve T.H.K. Yönetim Kurulunu Kabul Etti.

Türkiye organizasyonunu Türk Hava Kurumunun (THK) düzenlediği ve Uluslararası Havacılık Federasyonuna (FAI) üye ülkelerin katıldığı “FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması”nda Türkiye dünya üçüncüsü oldu. T.H.K.’yi temsilen yarışmaya katılan lise öğrencisi Ece Güler’in eseri üçüncülüğe layık görüldü.

T.H.K. Şube Başkanı Ali Kural:  “T.H.K. kurulduğu 1925 yılından bu yana binlerce gencimize paraşüt, planör, yelken kanat, yamaç paraşütü, model uçak, radyo kontrollü model uçak ve pilotaj eğitimleri vermiştir. Türk Hava Kurumu Uluslararası Havacılık Federasyonu üyesidir. Gençlerimizin havacılık ile ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak için FAİ ve Türk Hava Kurumu işbirliği ile her yıl konusu FAİ tarafından belirlenen havacılık faaliyetleri ile ilgili Uluslararası Resim Yarışması düzenlemektedir. Yarışmaya katılan resimler uluslararası kurul tarafından seçilerek değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. İlimizde ise Güzel Sanatlar Lisesinden 14-17 yaş grubundan Ece Güler isimli öğrencimiz Bulutların Ötesinde konulu resmi ile Dünya 3.ncüsü olmaya hak kazanmıştır. Okul yöneticilerine ve Ece Güler’in öğretmeni Ahmet Altındaş’a teşekkür ediyor, başarılarını diliyorum.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Hamdi Sarıöz, gurur duyduğunu belirterek, Ece Güler’i, öğretmeni Ahmet Altındaş’ı ve Okul Müdürü Mustafa Demir’i tebrik etti.

Sarıöz: “Bu ödül Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesinin ikinci defa aldığı bir ödüldür. Daha önceki yıllarda da Ramazan Erdem Vural isimli öğrencimiz dünya ikinciliği kazanmıştır. Bu başarılarından dolayı, okul yöneticilerini ve dereceye giren öğrencilerimizi ve T.H.K. Yönetim Kurulunu, kutluyor sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.” dedi.

 

 

29-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-2017

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.