KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Bir Uluslararası Proje Daha

Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Bir Uluslararası Proje Daha

 

KÜTAHYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN YENİ AVRUPA BİRLİĞİ (ERASMUS +) PROJESİ

Turizm Alanında Dil Becerileri ve Kültürlerarası Konular: AB İş Pazarında Farklılıkta Birliktelik


Türkiye, Hırvatistan, İtalya, İngiltere, Slovenya, Çekya, Letonya, Litvanya, Romanya da hizmet veren çeşitli eğitim kurumları ve kuruluşlar tarafından yürütülecek olan ‘Turizm Alanında Dil Becerileri ve Kültürlerarası Konular: AB İş Pazarında Farklılıkta Birliktelik’ projesi kapsamında turizm alanında öğrenim gören lise öğrencilerinin daha iyi ve daha fazla yabancı dil (16 farklı dil) öğrenebilmeleri için bir dil öğrenme programı geliştirilmesi planlanmaktadır.  Avrupa Birliği tarafından desteklenen Erasmus+ Programı bünyesinde yürütülecek olan projenin toplam bütçesi 281.052 €‘dur. Projenin yürütülmesi esnasında Slovenya, Litvanya, Letonya, Çekya, Hırvatistan’da belirli aralıklarla toplantılar yapılarak proje ortakları arasında fikir alışverişinde bulunulacak ve projenin değerlendirilmesi yapılacaktır. Proje Eylül 2016’ da başlayıp Ağustos 2018’de sona erecektir.

 

Ortağı olduğumuz bu proje ilimizde bulunan Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin turizm ile ilgili bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin meslek alanında ihtiyaç duydukları yabancı dil eksikliklerini gidermelerine büyük katkı sağlayacaktır. Öğrenciler bu programı cep telefonlarına da yükleyerek mesleki literatüre rahatlıkla ulaşabilecek, pratik yaparak bu dilleri öğrenebilecek ve gerekli bilgilere çok kısa zamanda ulaşabileceklerdir. Turizm sektörünün en büyük sorunlarından biri olan yabancı dil konuşabilen çalışan sorununa biraz da olsa çözüm getirmeyi amaçlayan bu programın ileriki zamanlarda daha fazla kişi tarafından kullanılması amaçlanmaktadır. Mayıs 2018 de yapılacak olan toplantıyla program, ilimizde turizm sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlara, yabancı dil öğretmenlerine ve öğrencilere tanıtılacaktır.

 

             

 

 

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.