KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri İle Söyleşi Yaptı

Kütahya Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Kütahya Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret etti ve öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdi.
Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri İle Söyleşi Yaptı

 

Kütahya Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, vatan sevgisinin önemine dikkat çekti ve vatan sevgisinin tezahürünün herkesin bulunduğu mevkide işini en iyi yapması olduğunu söyledi.

Öğrencilerin kapasite olarak her şeyi yapabileceğini ve geleceğimiz olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, öğrencilerin çok sayıda sorusunu da cevapladı.

Türkiyedeki eğitim sistemiyle ilgili soruda, Milli Eğitim Bakanlığının eğitim işini en iyi yapabileceğini inandırmanın gerekli olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Ahlaklı olmak kaydıyla hedefiniz olmak istediğiniz şey olsun.”diyerek öğrencilere tavsiyede bulundu.

Sosyal Bilimler Lisesinden kurum ve öğrenci bazında memnun olduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdür Sabahattin Dülger, “Okulun koridorları okulu anlatır. Bu konuda Sosyal Bilimler Lisesi iyi bir konumda.”dedi. 

Sınav sistemi, açık uçlu sorularla ilgili çalışmaların uzun vadeli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Testte yemeğin adı sorulurken, açık uçlu sorularda yemek yapmanın nasıl olduğunu sorararız.”dedi. Dülger, sorularla ilgili bireysel itirazların süreci yavaşlattığını vurguladı.

Diğer sorulara da cevap veren İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, öğretmenlikten müdürlüğe geçişin kendisine çok fayda sağladığını, yönetici olarak koltuğundan güç almak istemediğini, okullardaki fiziki ortamların düzenlenmesinde velilerin rolüne dikkat çekti.

Ahlakın temel direk olması gerektiğine işaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Bilgi ahlakla dezenfekte edilmelidir.”dedi. Dülger ayrıca yönetimsel ve mesleki ahlakın önemine dikkat çekti ve “Hepiniz kendiniz için değerlisiniz. Dünya, inanın, sizin etrafınızda dönüyor. O özgüvende olun. Çocuklarımı ve torunlarımı sizlere emanet ediyorum. Ülke olarak hedeflerimiz var. Bu hedefleri gerçekleştirmede siz çok önemlisiniz.” 

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, konuşmasının son bölümde öğretmen atamaları, sosyal faaliyetlerin yetersizliği, öğretmenlerin değeri, sosyal ve kültürel faaliyetler konusundaki soruları yanıtladı ve öğrencilerle ailelerine selam gönderdi.

 

14-04-201714-04-201714-04-201714-04-2017

 

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.