KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen, TEOG Sınavında Başarılı Olan Ağaçköy Ortaokulunu Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen, TEOG Sınavında Başarılı Olan Ağaçköy Ortaokulunu Ziyaret Etti.

2015 birinci dönem TEOG sınavının sonucuna göre Ağaçköy Ortaokulu başarılı okullar arasında yer aldı. 8 derslikten oluşan okulda 61 öğrencimiz eğitim görüyor ve eğitim-öğretim hizmetleri 6 öğretmen tarafından gerçekleştiriliyor.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Coşkun Esen ve Şube Müdürümüz Sayın İbrahim Aybek,  Ağaçköy Ortaokuluna tebrik ziyaretinde bulundular.

Okul Müdürü Recep Demirbaş  “TEOG sınavlarında başarılı olan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Bizler Ağaçköy Ortaokulu olarak birlik, beraberlik, karşılıklı sevgi, saygı ve huzurlu bir okul ortamında nelerin başarılabileceğini gördük.  Bizler her gün aynı masa etrafında toplanarak yemeğimizi birlikte yedik, çayımızı birlikte içtik. Bu bize her gün okul ve öğrenci sorunlarını değerlendirme fırsatı verdi. Okulu öğretmenlerimizle birlikte yönettik. Bu birlik, beraberlik ve huzur ortamının olduğu yerde başarılı olmama şansı yoktur. Okulda yapılan her sınav sonrası analiz ve değerlendirme yapmanın çok büyük faydasını gördük. Sorunları zamanında tespit edip çözümü için çaba sarfettik. Bu aşamada velilerimizden büyük destek gördük. Elde edilen başarı neticesinde velilerimizde okulumuza ve öğrencilerimize oluşan güven duygusu bizlere eğitime ve öğretime tam destek şeklinde geri dönmüştür. Ayrıca bizlere her zaman destek olan başta İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Coşkun Esen olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Son olarak böyle bir eğitim kadrosuyla çalışmaktan dolayı kendimi şanslı hissettiğimi de belirtmek isterim.” dedi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek, Ağaçköy Ortaokulunun başarısından duyduğu memnuniyeti şöyle ifade etti: “ Ağaçköy Ortaokulu’muzun başarısı bizleri çok mutlu etti. Bu başarıda payı olan idareci ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Hiçbir başarı tesadüf eseri gelmez. Ardında komple bir ekip çalışması, emek ve planlama vardır. Şüphesiz bu başarıda da milli eğitim müdürlüğümüzden başlayarak bütün idareci, öğretmen ve velilerimizin eğitime bakışının büyük etkisi olduğu muhakkaktır. Şevk ve muhabbet içerisinde yapılan çalışmalar meyvelerini vermektedir ve bundan sonra çok daha büyük başarılara imza atacağımıza dair en ufak bir şüphe duymuyorum.”

 

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen de fikirlerini ve duygularını şu cümlelerle ifade ettiler: “Yaptığımız çalışmaların sonuçlarını almaya başladık. Başarının tabana, ücra okullarımıza değin yayılması hedefimize hızla yaklaşıyoruz. Göreve geldiğimizde, başarılı ortaokul denildiğinde üç isim sayılmıştı. Merkezdeki bu okulların sürekli birinci olduğu, diğer okullarla bu okullar arasında bir uçurum olduğu dile getirilmişti. Okul müdürlerimizle sürekli toplantılar gerçekleştirdik. Beklentilerimizi dile getirdik. Artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini vurguladık. Kütahya’nın muazzam bir potansiyele sahip olduğunu, artık bu potansiyeli açığa çıkarmamızın zamanının geldiğini belirttik. Milli eğitim olarak her türlü maddi imkanı sunduk, ihtiyaçların giderilmesi noktasında elimizden geleni yapacağımızı belirttik, gidermeye çalıştık. Bakınız Ağaçköy Ortaokulu’muz da merkezdeki imkanların hepsine fazlasıyla sahip. EFED projemiz çerçevesinde 3 yıldır bütün okullarımız arasında iyi örneklerin paylaşımını gerçekleştiriyoruz.  Bu proje, okullarımızı birbirine yaklaştırdı. Ortak bir yönetim anlayışı oluşturdu. Okullarımız arasında yapılan paylaşımlar okullar arası farkları en aza indirdi. Bize göre TEOG’da genel puan ortalamasının artışından ziyade, kalitenin il geneline yayılması daha mühim bir hadisedir. Ağaçköy’ün başarısı, bu arzumuzun gerçekleşmeye başladığının en büyük kanıtıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, başarının gelmesinde emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize tebriklerimi sunuyorum.”

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.