KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI İKİNCİ YILINDA

ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI İKİNCİ YILINDA

ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI İKİNCİ YILINDA

·       İlki geçen Yıl Merkez İlçede Yapılan Kitap Okuma Yarışması Bu Sene Tüm İlde Yapılacak.

·       Cahit Zarifoğlu’nun Kitaplarının okunacağı Yarışmaya İlkokulların

3. ve 4.Sınıfları ; https://goo.gl/jNKawVadresinden başvurabiliyor.

·       Yarışmada Başarılı Olan Sınıflar Altın ile Ödüllendiriliyor.

 

Cahit Zarifoğlu İlkokulu tarafından “Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması” adıyla düzenlenen Kitap Okuma Yarışmasının ikincisi bu yıl tüm ilde yapılacak.

İlkokulların 3. Ve 4. Sınıflarının yarışacağı yarışmada -okula ismini de veren - Cahit Zarifoğlu’nun Çocuk Kitapları okunacak. 3.Sınıflar üç, 4.sınıflar ise dört kitaptan yarışmaya katılacaklar.

Şubat Ayı boyunca başvurular internet üzerinden https://goo.gl/jNKawVadresine yapılabilecek. Mart ve Nisan aylarına okuma yapılacak. Mayıs Ayında eleme yarışmaları ve Haziran Ayının ilk haftasında da Final yarışmaları Hazer Dinari Kültür Merkezinde yapılacak.

Yarışma sonucunda birinci olan sınıflara çeyrek altın, ikinci olan sınıflara gram altın ve üçüncü olan sınıfa da yarım gram altın verilecek. Sınıf birincileri de ayrıca ödüllendirilecek.

Yarışmaya başvuru yapan tüm sınıflara “Kitap Dostu Zarif Sınıf Belgesi” başarılı olanlara da “Başarılı Okuyucu Belgesi” hediye ve madalya verilecek. İlk 10 Başvuru sahibi sınıflara da birer takım kitap hediye edilecek.

Onaylanıp yürürlüğe konulan projede asıl amacın, okuma kültürünü yaygınlaştırmak ve bir yazarı tüm eserleri ile tanıyabilmek olduğu belirtildi.

Geçen yıl yarışmaya 600 öğrenci katılarak 2.000’in üzerinde kitap okumuştu. Bu sene ilçelerden de katılımın mümkün olduğu ve sayının daha da artmasının beklendiği ifade edildi.

 16-02-2016

 

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.