KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerden Milli Eğitim Müdür V. Hamdi Sarıöz´e Avrupa (e-twinning) Günü Ziyareti.

Öğrencilerden Milli Eğitim Müdür V. Hamdi Sarıöz´e Avrupa (e-twinning) Günü Ziyareti.

 

Her yıl 9 Mayıs e twinning Günü olarak kutlanmaktadır. Bu yıl da e twinning gününde ‘Avrupa’daki Çeşitliliği Kutlayalım’ teması seçilmiştir. Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü olarak da bu etkinlikler kapsamında e twinning projesi yürüten iki ilkokulumuz Yunus Emre İlkokulu ve Orgeneral Asım Gündüz İlkokulu öğrencileri Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Hamdi SARIÖZ’ü makamında ziyaret ederek okullarında yürüttükleri e twinning projeleri hakkında bilgi verdiler. Kitap Okuyorum Farklı Bakıyorum isimli projelerinde her ay rehber bir öğretmen önderliğinde farklı bir kitap okuduklarını ve ay sonunda da bu kitaplar hakkında fikirlerini paylaştıkları bir toplantı yaptıklarını söylediler. Çeşitli yarışmalar yapılarak başarılı olan öğrencilerin ödüllendirildiğini belirttiler.


Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Hamdi SARIÖZ e twinning projelerinin farklı kültürleri bir araya getirdiğini sanal ve güvenilir bir ortamda, öğretmenlerinin rehberliğinde farklı illerden farklı ülkelerden öğrencilerin birbirleriyle iletişime geçtiklerini ve yaptıkları çalışmaları birbirleriyle paylaştıklarını, bu projeler sayesinde öğrencilerin teknolojiyi daha etkin kullandıklarını ayrıca yabancı dilin önemini kavrayarak yabancı dil öğrenmeye karşı heveslerinin arttığını, internet sayesinde dünyanın gitgide küçüldüğünü dünyanın her yerinden istediğimiz kişiyle iletişime geçerek bilgi alışverişinde bulunabileceğimizi, bunu yaparken en önemli şeyin güvenlik olduğunu ve e twinning projelerinin de en güvenli yollardan olduğunu belirtti.

 

10-05-201610-05-201610-05-201610-05-2016

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.