KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Kurumları Merkezî Sınavı’nda Türkiye Birincisi Kütahya’dan…

Ortaöğretim Kurumları Merkezî Sınavı’nda Türkiye Birincisi Kütahya’dan…

Sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumları için Bakanlığımızca yapılan Merkezi Sınavın açıklanan sonuçlarına göre, öğrencimiz büyük bir başarıya imza attı.

 

Dumlupınar Koleji öğrencisi olan ve bu sene ilk defa gerçekleştirilen sınavda tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alan Elif Taş, başarısını düzenli çalışmaya borçlu olduğunu söyledi.

 

Ülkemiz genelinde 18 öğrencinin tam puan alarak birinci olduğu sınavda ilimizden 1 öğrencimiz tam puan alma başarısı gösterdi. Elif Taş 500 tam puan alarak “Türkiye Birincisi” oldu.

 

Birinciliğin kendisine sürpriz olduğunu belirten Elif Taş ise, "Başarımı öğretmenlerime, aileme ve düzenli çalışmaya borçluyum. Böyle bir sonuç beklemiyordum. Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi´nde okumak istiyorum. Daha sonra da tıp fakültesinde psikiyatri okumak istiyorum. Aşırı derecede kitap okuyorum. Piyasada kitap çok pahalı olduğu için kitap kiralıyordum. Başarı çalışarak yakalanır. Bunun başka bir alternatifi yok. Düzenli çalışmak gerekiyor" dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “öğrencimizi ve bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimizi, velimizi kutlar; öğrencimizin bundan sonraki eğitim öğretim hayatında başarılarının devamını dilerim” dedi.   

 

01-07-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.