KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Etkinlikleri Yapıldı

"3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Etkinlikleri Yapıldı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri Kütahya’da STK Temsilcilerinin Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman’ı ziyaretiyle başladı.  

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle engelli dernekleri yöneticileri ve üyelerini kabul etti, 10 kurum ve kuruluşa “erişilebilirlik belgesi” takdim etti.   Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen kabulde Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Hamdi SARIÖZ ile STK Temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.  

DPÜ Rektörlük binası, DPÜ Engelsiz Öğrenci Birimi, DPÜ Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphane binası, DPÜ Yabancı Diller Yüksekokulu binası, Kütahya Zafer Havalimanı, Kütahya 112 Acil Çağrı Merkezi, DPÜ Hüsnü Özyeğin Öğrenci Yurdu binası, DPÜ Misafirhane binası, Askerlik Şube Başkanlığı binası ile Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi binasının erişilebilirlik belgelerini Vali Dr. Ömer Toraman tarafından verildi.  

“ÇÖZÜM ÜRETMELİYİZ”  

Belgelerin takdiminde kurum ve kuruluş temsilcilerini tebrik eden Vali Dr. Ömer Toraman, “Bu bir zihniyet meselesi. Kamu ve özel sektör olarak hizmet verdiğimiz vatandaşların bir kısmının da engelli olduğunu düşünerek, onların özel ihtiyaçlarına dönük çözümler üretmek konusunda hassasiyeti artırmalıyız. Asıl olan engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduklarında ilgili yerlere ulaşabilmeleridir. Engelli vatandaşlarımız için yapılabilecekleri yapmalıyız” dedi.  

VALİ DR. ÖMER TORAMAN RESİM SERGİSİNİN AÇILIŞINA KATILDI, +1 DOWN CAFE’Yİ ZİYARET ETTİ  

3 Aralık Dünya Engeliler Günü etkinlikleri Sera AVM’de düzenlenen sergi açılışı, çeşitli gösteriler ile  +1 Down Cafe’nin ziyaret edilmesiyle devam etti.   Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 9 özel eğitim okulu tarafından hazırlanan “Günümdeyim” adlı serginin açılışına Vali Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Baro Başkanı Ahmet Atam, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri, engelliler ile aileleri katıldı. Özel eğitim okullarının ilk kez bir araya gelerek hazırladığı Günümdeyim adlı resim sergisinde engelli öğrenciler tarafından hazırlanan 90 resim ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.   Vali Dr. Ömer Toraman, resimleri tek tek inceleyerek öğrencilerle sohbet etti, resimlerine dair bilgiler aldı, her birini tebrik etti.   Program, özel eğitim okulları tarafından hazırlanan çeşitli dans gösterileri ve etkinliklerle sona erdi.   Vali Dr. Ömer Toraman daha sonra Dumlupınar Üniversitesi Engelsiz Hayat Topluluğu öncülüğünde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel açılan +1 Down Cafe’de, down sendromlu çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi.   Down sendromlu çocuklar tarafından ilgi ve sevgiyle karşılanan Vali Dr. Ömer Toraman, onlarla uzun süre sohbet etti.  

PEDİATRİK REHABİLİTASYON MERKEZİNDE ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ  

Vali Dr. Ömer Toraman son olarak beraberinde Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, İl Sağlık Müdürü İsmail Zehir ile birlikte Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Pediatrik Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti, Başhekim Hasan Hüseyin Gökpınar’dan bilgiler aldı.   Ziyarette çocuklarla yakından ilgilenen Vali Dr. Ömer Toraman, ailelerle de görüşerek istek ve arzularını dinledi.

Kaynak: http://www.kutahya.gov.tr/kutahyada-3-aralik-dunya-engelliler-gunu-etkinlikleri

04-12-201804-12-201804-12-201804-12-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.