KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller Kampanyası Kütahya’da Başladı. 

Sağlık Bakanlığı Diş Sağlığı Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen, ‘Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller’ kampanyası Kütahya’da başladı. 
Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller Kampanyası Kütahya’da Başladı. 


Sağlık Bakanlığı´nın ağız ve diş sağlığına yönelik farkındalığı arttırmak amacıyla 81 ilde koordineli olarak düzenlediği ağız ve diş sağlığı seti dağıtım töreni Orgeneral Asım Gündüz Ortaokulu’nda yapıldı. 
Törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Halk Sağlığı Müdürü Ali Güvey, öğretmenler ile sağlık personelleri katıldı.


Diş Hekimi Zehra Öğüt Demirel, öğrencilere dişlerin nasıl fırçalanacağını ve dişlere nasıl bakım yapılacağını maket üzerinden uygulamalı olarak anlattı.
Uygulamalı eğitime de katılan Vali Ahmet Hamdi Nayir diş sağlığı hakkında öğrencilere sorular sordu, ağız ve diş sağlığının önemine değindi. Vali Nayir, “Bugün 81 vilayetimizde ‘Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller’ kampanyası uygulanıyor. Sizlerin diş sağlığının önemi konusunda bir çalışma yapılıyor. Günde en az iki kez dişlerinizi fırçalamalı, ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmelisiniz” dedi.


İleride diş doktoru olmak isteyen öğrencilere de öğütler veren Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Hangi meslekte olursanız olun, o işin en iyisi siz olun. Anneniz babanız, toplum sizden bunu bekliyor. Sizler bize şevk ve cesaret veriyorsunuz” dedi.
Törende 575 adet öğrenciye ağız ve diş sağlığı seti, Sağlıklı Çocuk Dergisi, ağız ve diş sağlığımızı koruyalım broşürleri dağıtıldı.
‘Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller’ projesi ile ilgili yürütülen programlarla; toplumda ağız ve diş sağlığı bilincinin geliştirilerek, herkesin kendi ağız ve diş sağlığını koruma noktasına gelmesi, koruyucu diş hekimliği uygulamalarının bir yaşam tarzı olarak kabul görmesinin sağlanarak, diş çürüğü ve diş tedavi oranının en aza indirilmesi amaçlanıyor. 


Vali Ahmet Hamdi Nayir, ağız ve diş sağlığı seti dağıtım töreninin ardından Orgeneral Asım Gündüz Ortaokulu öğretmenleriyle istişarelerde bulundu. 
Öğretmenler odasının ders kalitesini artırmada önemli bir fırsat olacağını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Öğretmenlerimizden, eğitim sistemimizden beklenti çıtamızı sürekli yüksek tutmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz evlatlarımızın mutlaka görev sorumluluklarını bildiğini, kendi çocukları gibi kabul ettiğini düşünüyoruz. Öğretmenler odasını tecrübelerin paylaşıldığı, varsa problemlerinin konuşulduğu yerler olarak değerlendirilmesi gereken yerler olarak düşünüyoruz. Birçok meslekte bu yok. 6 ilçede kaymakamlık, 4 ilde vali yardımcılığı yaptım. Birçok yerde yalnız adam olduk. İlçede tek kaymakamsınız, oturup konuşabileceğiniz bir meslektaşınız olmuyor. Öğretmenlerimiz ve sağlıkçılarımız öyle değil. Onlar daha sık bir araya gelme ve daha fazla paylaşma imkanına sahip. Öğretmenler odası derslerde verilecek eğitimin kalitesini artıracak yer olduğunun farkındayım. Aynı zamanda burada farklı bir coğrafya da var. Farklı illerden gelen öğretmenlerimizin kendi hayat tecrübelerini, kültürlerini de burada paylaşmak mümkün olmalı. Güzelliklere fırsat aranıyorsa bu oda iyi bir fırsat verir diye düşünüyorum” diye konuştu.

 

    10-04-201710-04-201710-04-201710-04-2017

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.