KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi” Ödül Töreni Düzenlendi.

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi” Ödül Töreni Düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay işbirliğiyle Türkiye genelinde uygulanan "bağımlılık" temalı "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yetenek yarışmasının Kütahya birincileri, Kütahya Yeşilay Cemiyetinde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışması 2011 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yetenek yarışması ilkokul, ortaokul ve liseler arasında görsel ve edebi kategoride afiş, resim, karikatür, kompozisyon, şiir alanlarında düzenlendi.

Yarışmada il birincileri 500, Türkiye finalinde ise 18 kategoride birincilere 5 bin, ikincilere 3 bin üçüncülere ise bin 500 lira para ödülü verilecek. Ayrıca ülke genelinde dereceye giren öğrenciler, Yeşilay tarafından yurt dışı gezisi ile ödüllendirilecek.

İl birincilerinin seçildiği yarışmanın Türkiye finali 4 Mayıs´ta Yeşilay Genel Merkezinde düzenlenecek festival kapsamında gerçekleşecek. Türkiye genelinde yaklaşık 34 bin eserin başvurduğu yarışmanın il birincileri arasından seçilen eserler ise İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü ve Yeşilay Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, ressam İsmail Acar ve yazar Mevlana İdris´in de aralarında bulunduğu jüri tarafından seçilecek.

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” projesi kapsamında, 81 ilde düzenlenen yarışmanın Kütahya il finalistleri arasından seçilen en iyi eserlerin sahiplerine 10 Nisan´da Kütahya Yeşilay Cemiyetinde düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Görsel Kategori Resim 1.si Pazarlar İlkokulu Ayşe Berra Ergün, Görsel Kategori Resim 1.si Simav Çitgöl Ş. Uzm. Ç. Adil Oruç Ortaokulu Aygün Cehan, Görsel Kategori Resim 1.si Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Sena Erdem, Edebi Kategori Şiir 1.si Altıntaş Zafertepe Çalköy İlkokulu Vahit Koca, Edebi Kategori Şiir 1.si Simav Çitgöl Ş. Uzm. Ç. Adil Oruç Ortaokulu Enes Yaşar, Edebi Kategori Komp. 1.si Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Aybike Nur Güven.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, başarılı öğrencileri tebrik etti. Öğrencilerle sohbet edip, başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya Yeşilay Şube Başkanı Nuri Çetin’in katılımıyla gerçekleşen törene, dereceye giren öğrencilerin yanı sıra, öğretmen ve aileleri katıldı.

 

10-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-2018

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.