KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK´un İlimizi Ziyaretleri

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK´un İlimizi Ziyaretleri

Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, “2023 Eğitim Vizyonu” çerçevesinde bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Kütahya’ya geldi. Bakan Selçuk’un Kütahya’daki ilk ziyareti Vali Dr. Ömer Toraman’a oldu.

 Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Ceyda Çetin Erenler, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Vali Yardımcıları Halil İbrahim Ertekin, Arif Yalçın, Ali Bezirgan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit ile diğer protokol üyeleri tarafından karşılandı.

 “KÜTAHYA’NIN EĞİTİM FOTOĞRAFINI ÇEKECEĞİZ”

 Şeref Defterini imzalayan Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, Kütahya ziyareti hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kütahya’daki eğitim çalışmalarının daha iyi bir noktaya ulaşması için istişarelerde bulunulacağını kaydeden Bakan Selçuk, “Kütahya’ya arkadaşlarımızla beraber bir ziyaret planladık. Aslında bu ziyaretleri birçok ilimizde planlayarak ve her ziyaretimizde de söz konusu ilimizin eğitimle ilgili her türlü ihtiyacını ve fotoğrafını çekmek noktasında girişimlerimiz oluyor. Buradaki değerli arkadaşlarımızla birlikte Kütahya için ne yapabiliriz, nasıl daha ileri gidebiliriz, alınması gereken tedbirler nedir? Bu konularda istişarelerimiz olacak. Okul yöneticisi arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle, meslektaşlarımızla beraber toplantılar yapacağız. Yapılan değerlendirmeler sonucunda da varsa alınması gereken tedbirler ve yeni önlemler üzerinde hep birlikte yoğunlaşacağız” dedi.

 “ÇALIŞMALARI DESTEKLEMEK İÇİN KÜTAHYA’DAYIZ”

 Vali Dr. Ömer Toraman ile eğitimde emeği geçenlere teşekkür eden Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, “Başta Sayın Valim olmak üzere buradaki bütün çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri çabalardan ve verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Burada sayın vekillerimiz, il başkanımız ve diğer bütün bürokrasideki arkadaşlarımız zaten Kütahya’nın gelişmesi ve kalkınması için elinden gelenin fazlasıyla yapıyorlar. Biz de bu çalışmaları desteklemek ve yönlendirmek amaçlı olarak buralara geliyoruz. İnşallah güzel ve faydalı bir ziyaret olacak” ifadelerini kullandı.

 Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’u Kütahya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirten Vali Dr. Ömer Toraman, günün anısına Bakan Selçuk’a çini vazo takdim etti.

 Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Toraman’ın makamına geçen Bakan Selçuk, Kütahya il protokolünün de yer aldığı ziyarette Kütahya´nın eğitim durumu hakkında bilgiler aldı, istişarelerde bulundu.

 Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, valilik ziyaretinin ardından beraberinde Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ve Kütahya il protokolü üyeleriyle birlikte Sevgi Yolu’ndaki esnafları ziyaret etti. Esnaflarla bir süre görüşen Bakan Selçuk, işlerinde kolaylıklar diledi.

Kaynak: http://www.kutahya.gov.tr/mill-egitim-bakani-ziya-selcuk-kutahyada

12-01-201912-01-201912-01-201912-01-201912-01-201912-01-201912-01-201912-01-201912-01-201912-01-201912-01-201912-01-201912-01-2019

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.