KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın BAŞYİĞİT; “Herkese İlham Verecek Projeler Hazırlıyoruz”

Sayın BAŞYİĞİT; “Herkese İlham Verecek Projeler Hazırlıyoruz”

Zafer Kalkınma Ajansı bünyesinde Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinin yer aldığı TR33 Eğitim Bölgesi İl Millî Eğitim Müdürlükleri arasında 21.11.2018 tarihinde imzalanan "Okul Çağındaki Gençlerin Tasarım, Yenilikçilik ve Üretkenlik Kapasitelerinin Geliştirilmesine Yönelik İş Birliği Protokolü" kapsamında oluşturulan teknik komisyonlar ile Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlere ilişkin değerlendirme ve istişare toplantısının ikincisi İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü Maarif toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının ilk bölümüne İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekteri Veli OĞUZ, Şube Müdürümüz İsmail GÜVEN ile Zafer Kalkınma Ajansı yetkilileri ve teknik komisyonlar katıldı. Toplantının ilk bölümünde İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT katılımcılara hitaben; “Hâlihazırda proje yazma aşamasındayız, yapılan projeler içerisinde herkese ilham verecek projeler olacak. Zafer Kalkınma Ajansı’nın ilimiz eğitim-öğretim faaliyetleri için ayırmış olduğu önemli bir bütçe var kendilerine bu anlamda teşekkür ediyorum. Projemize sponsor ortak olarak Arçelik de katılmış durumda, bu ortaklığın hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

Eğitimin bir devinim halinde olduğunu vurgulayan Sayın BAŞYİĞİT sözlerine şöyle devam etti: “Eğitim sürekli bir yenilenme içerisinde, bizler de sürekli kendimizi yenilemek için gayret ediyoruz, edeceğiz.”

YENEP kapsamında yürütülen “Kendin Yap Atölyeleri” projesinin önemine dikkat çeken Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın OĞUZ ise şunları ifade etti: “Kendin Yap Hareketi bizleri oldukça heyecanlandırıyor, inanıyoruz ki çok güzel projeler ortaya çıkacak. Bugün Arçelik de aramızda ve projemiz için çok önemli destekleri olacak, kendilerine çok teşekkür ederim. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk ile yaptığımız istişarelerde kendilerinin çok olumlu desteğini aldık. Kendilerine de çok teşekkür ederim.

Eğitim camiamıza desteklerimiz devam edecek, özellikle mesleki eğitime yönelik bir model önerimiz olacak, öyle ki mesleki eğitim eğitimin olmazsa olmazı. Tüm paydaşlarımızla ve Millî Eğitim Müdürlüklerimizle koordinasyon halinde çalışmaya devam edeceğiz, inşallah geleceğimiz için en güzel yatırımı hep beraber yapacağız.”

Konuşmaların ardından proje ortağı Arçelik Garage ekibinin sunumlarıyla toplantı başladı. Toplantının ikinci bölümünde Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Manisa teknik komisyonları "Kendin Yap Hareketi"nde oluşturulan iş paketlerine ait sunumlarını gerçekleştirdi.

06-03-201906-03-201906-03-201906-03-2019

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.