KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın BAŞYİĞİT; "Bu eğitim, aynı zamanda dezavantajlı grupların farkındalığı eğitimi"

Sayın BAŞYİĞİT; "Bu eğitim, aynı zamanda dezavantajlı grupların farkındalığı eğitimi"

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Muhsin KAYMAK, Kapsayıcı Eğitim Çalışmaları’nın Yönetici Eğitimi kapsamında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılış programına katıldı.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Muhsin KAYMAK yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi.

“40 saatlik toplam eğitimin 15 saati Genel Kapsayıcı Eğitim olup kalan 25 saati ise 4 modül üzerinden planlanmıştır. Sizlerden isteğimiz, giriş – çıkış saatlerine riayet edilerek faydalı bir eğitimin yapılması. İlimizde bu eğitimin çok ciddi bir şekilde yapıldığına inanıyorum ki sahada biz bunu eğitimler başladığı günden beri çok net gördük, görüyoruz. Bu bağlamda bu anlamlı eğitimde emeği geçenlere teşekkür ediyor, sözü İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT’e bırakıyorum.” dedi

Daha sonra İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT şu ifadeleri kaydetti:

“Bu eğitim, aynı zamanda dezavantajlı grupların farkındalığı eğitimi”

"Bugün Türkiye genelinde, tüm il ve ilçelerimizde Kapsayıcı Eğitim Yönetici Eğitimi başlamış bulunmaktadır. Bizler de okul yöneticilerimizle birlikte olalım ve eğitimin açılışını da yapalım diye burada sizlerle birlikteyiz. Öncelikle Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz Mustafa ÖZÜNLÜ’ye güzel bir eğitim ortamı hazırlaması sebebiyle teşekkürlerimi iletiyorum. Bu eğitimin oldukça faydalı olduğunu öğretmenlerimize yapılan kısmından gördük. Eğitimin yöneticilerimiz için de faydalı olacağına inancım tam. Öyle ki bu çalışma 2 yıldır Unicef, Erciyes Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. Eğitimin sonunda, Cuma akşamı, haftanın ve eğitimin nasıl geçtiğini beraber değerlendirelim. Etkinlik temelli bir eğitim, eğitimin içerisinde grup çalışmaları var. Arkadaşlarımız bu işin eğitimini aldılar ve görüyorum ki bu iş için hazırlar. Bu eğitimin sonunda, dezavantajlı grupların sınıflarımızda ve toplum içerisinde varlıklarını bir kez daha fark etmiş olacağız, bu sebeple aslında bu eğitim bir farkındalık eğitimi de diyebiliriz. Eğitimin hayırlı ve faydalı geçmesi temennisiyle sözlerimi noktalıyor, hepinize kolaylıklar diliyorum.”

05-11-201805-11-201805-11-201805-11-201805-11-201805-11-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.