KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın BAŞYİĞİT; "Farklılıklarına Rağmen Tüm Öğrencilerin Başaracağına İnancımız Tam Olmalı"

Sayın BAŞYİĞİT; "Farklılıklarına Rağmen Tüm Öğrencilerin Başaracağına İnancımız Tam Olmalı"

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Prof. Ndr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde Kapsayıcı Eğitim Yönetici Eğitimi Programı açılışına katıldı. Burada idarecilere hitaben yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

"Üçüncüsünü düzenlediğimiz Kapsayıcı Eğitim Yönetici Eğitimi 4 haftanın sonunda Bakanlığımızın hedefeleri doğrultusunda tamamlanacaktır. Yalova´da bu eğitimle alakalı olarak; Türkiye genelinde 5 ilin yöneticilerinin çağrıldığı bir çalıştay düzenlenmekte ve Kütahyamız da bunlardan birisi. Ben bu anlamda bu eğitimde emeği geçen İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Muhsin KAYMAK, formatör öğretmenlerimiz, yöneticilerimize ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum."

"İLİMİZİN İLK VE TEK ÖZEL EĞİTİM ANAOKULUNU AÇIYORUZ"

"Hayatınızda unutamayacağınız bir hafta geçireceksiniz. Buraya gelirken yönetici kimliğinizi bir kenara koyun ve eğitimlere katılın. Cuma günü yapacağımız değerlendirmede diyeceksiniz ki iyi ki bu eğitimi almışız. Kapsayıcı eğitim; eğitim çağındaki, dezavantajlı grupları da içine alarak tüm grupları kapsayan bir eğitim çalıştayı. Artık devletimiz, sosyal devlet olmanın gereği olarak, tüm dezavantajlı diyebileceğimiz kesimlere imkânlar doğrultusunda hizmet vermektedir. İnşallah özel eğitim anaokulumuzu da hizmete geçireceğiz. Bu da ilimiz açısından önemli bir kazanım olacaktır."

"FARKLILIKLARINA RAĞMEN TÜM ÖĞRENCİLERİN BAŞARABİLECEĞİNE İNANMALIYIZ"

"Bu eğitimin özünde; farklılıklarına rağmen tüm öğrencilerin başarabileceğine inancımız tam olmalı, ortak bir anlayış geliştirerek kişisel haklara ve eşitliğiğe önem vermek söz konusu.

Öğrenme ile ilgili Bakanlığımızın tavsiye ettiği, Dünya Okulu Eğitimi Yeniden Düşünmek isimli kitabı okuyunca, şu soruyu sordum Tüm öğrencilerimizin eğitim ihtiyacına, öğrenme ihtiyacına cevap verebiliyor muyuz?

İş bu eğitim bu gibi soruların cevaplarını bulacağınız, bu konuda farkındaklık oluşturacak bir çalışma olacaktır."

12-11-201812-11-201812-11-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.