KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın BAŞYİĞİT; "İnsan, insan gölgesinde yetişir"

Sayın BAŞYİĞİT; "İnsan, insan gölgesinde yetişir"

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT ve Şube Müdürümüz İsmail GÜVEN, Yunus Emre Ortaokulu´nda incelemelerde bulundu.

"HAYATINIZDAN İSRAFI ÇIKARIN"

Okuldaki incelemelerin ardından derslere katılan Sayın BAŞYİĞİT öğrencilere şöyle söyledi:

"Hayatımızdan israfı çıkarmamız lazım, israf ediyorsak kaynaklarımızı boşa harcıyoruz demektir. Bu yüzden sahip olduğunuz herşeyin kıymetini bilin. Mutlaka düzenli kitap okuyun, kitap okumak zihninizi güçlendirir, sizleri başarıya ulaştırır. En az bir yabancı dil öğrenin, öğrendiğiniz yabancı dili mutlaka kullanın, mesela aranızda İngilizce konuşun."

"İNSAN İNSAN GÖLGESİNDE YETİŞİR"

"2023 Eğitim Vizyonu Programı´nda çok güzel şeyler var. Özellikle öğretmenlerimizi yakından ilgilendiren Öğretmenlik Meslek Kanunu´nun bu vizyon belgesinde yer alması bizler için son derece memnuniyet verici oldu. Özellikle, en yetkili ağzından, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından bu kanunun çıkacağının söylenmesi bizleri son derece sevindirdi. Millî Eğitimi Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK da, bizler gibi bir eğitimci, bizlere yeni ufuklar açtığını düşünüyorum.

İnsan insan gölgesinde yetişir sözünden hareketle, öğretmenler odasındaki ortamın, bu söze en uygun yer olduğunu düşünüyor ve buradaki bilgi ve tecrübe paylaşımının öğretmenlerimizin meslekî gelişimleri açısından önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum.

"EĞİTİMLİ GELECEK, EĞİTİMLE GELECEK"

Eğitimli Gelecek, Eğitimle Gelecek sloganı ile Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Programı´na uygun olarak bizlerde Kütahya Eğitim Vizyonu Projesi´ni hayata geçiriyoruz. Projelerde 56 alt başağımız var, bunlardan en az on tanesi öğremenlerimizin meslekî tecrübe paylaşımı ve hizmetiçi eğitimleri ile ilgili. Sizlerin de bu projeye katkılarını mutlaka bekliyoruz, sizlerin fikirleri de bizler için önemli. Burada yine Bakanlığımızın başlattığı ´Bir Milyon Öğretmen, Bir Milyon Fikir´ projesine etkin katılımlarınızı bekliyorum. Üniversitemiz ile bir protokol imzalama sürecindeyiz, üniversitedeki hocalarımızdan da faydalanmak istiyoruz.

Mutlaka yüksek lisans yapın, malumunuz bu konuda da Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK isteğini sık sık dile getiriyor."

09-11-201809-11-201809-11-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.