KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR Bu Hafta da Çamlıca İlk ve Ortaokulu’ndaydı

Vali Ahmet Hamdi Nayir her hafta gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında bu kez Çamlıca İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti. Vali Ahmet Hamdi Nayir’e İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şube Müdürü İsmail Güven, Okul Müdürü Murat Şahin ile Okçu Mahallesi Muhtarı Ali Yaman eşlik etti. Okulda incelemelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir derslere de katılarak öğrencilerle sohbet etti, hayata ve geleceğe dair nasihatlerde bulundu.
Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR Bu Hafta da Çamlıca İlk ve Ortaokulu’ndaydı

“İLİMİZİN YETİŞTİRDİĞİ BÜYÜK İNSANLARI TANIYIN”

Kütahya’nın yetiştirdiği değerli isimleri tanımaları gerektiğini söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrencilerden kendilerini güvenmelerini istedi, inandıkları ve çalıştıkları takdirde başaramayacakları hiçbir şey olmadığını kaydetti. Vali Nayir, “Müzikte Hisarlı Ahmet, resimde Ahmet Yakupoğlu, Hüseyin Yüce. Sizler de yeteneklerinizi ilerletin, bundan 20 sene sonra bu sınıflarda sizlerin adı söylensin. Çalıştıktan sonra başaramayacağınız şey yok, yeter ki isteyin ve çalışın. Sizler ailelerinizin, milletimizin ümidisiniz. Önce kendinize inanacaksınız, ‘ben bu işi yapamam’ değil, ‘ben bu işi en güzel şekilde yaparım’ diyeceksiniz. Önünüze bir hedef koyun, hedefsiz yaşamayın. İyi bir öğretmen, mühendis ve doktor olursunuz; ama ne olursanız olun yapmış olduğunuz işi en iyi yapacak kişi olun. Bu yaşlarda aldığınız eğitim sizi geleceğe hazırlıyor. Şansla, tesadüfle gelen bir başarı yok. Çalışmak, gayret etmek lazım başarılı olmak için. Başarmak için inanmanız lazım. İçinde bulunduğunuz şartlar bu başarıya elverişli. Düzgün okullarınız, branş öğretmenleriniz var. Aileleriniz, öğretmenleriniz, bizler size güveniyoruz. Sizler de kendinize güvenin. Bu işi başaranlardan sizden bir farkı yok. Aileniz, milletimiz ve kendi geleceğiniz için gayret edeceğinizi biliyoruz” diye konuştu.

Dersine katıldığı öğretmenlerden öğrencilerin durumu hakkında bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, okutulan dersin öğrencinin hayatının neresinde karşısına çıkacağı ve neden öğrenmesi gerektiğine dair öğretmenler tarafından bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenlerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu, istek ve arzularını dinledi.

Kaynak: http://www.kutahya.gov.tr/vali-ahmet-hamdi-nayirden-camlica-ilk-ve-ortaokuluna-ziyaret

11-10-201811-10-201811-10-201811-10-201811-10-201811-10-201811-10-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.