KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR Nafi GÜRAL Fen Lisesi´ni Ziyaret Etti

Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR Nafi GÜRAL Fen Lisesi´ni Ziyaret Etti

Vali Ahmet Hamdi Nayir her hafta gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında Nafi Güral Fen Lisesini ziyaret etti.   Vali Ahmet Hamdi Nayir’e İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit, Nafi Güral Eğitim Vakfı Müdürü Mehmet Düver, Okul Müdürü Muharrem Kaptan ile okul aile birliği üyeleri eşlik etti.   Vali Ahmet Hamdi Nayir okuldaki ziyaretine 9. Sınıf öğrencileriyle başladı. 10,11 ve 12. sınıfları da ziyaret edip öğrencilerin derslerine katılan Vali Nayir öğrencilerle sohbet etti, nasihatler verdi.

“SORUMLULUKLARINIZI BİLEREK YOLA ÇIKIN”  

Türkiye’nin üzerinde sürekli planlar yapılan bir ülke olduğunun altını çizen Vali Nayir, “Atalarımız bize cennet gibi bir vatan bırakmışlar; ama üzerinde göz olmayan bir vatan bırakmamışlar. Sürekli birilerinin hesabı olan bir vatan parçasıyız. Bununla baş edebilmemizin en önemli yolu güçlü olmak. İyi yetişmiş insan gücüne ihtiyacımız var. Yerle bir olan birçok ülke yetişmiş insan gücünü kaybetmedikleri için kısa bir sürede yine dünya devi olmaya başarmışlar. Bizim topraklarımızdan petrol, elmas çıkmıyor, çıkan çok güzel eserlerimiz, kaynaklarımız var; ama bunlar emek isteyen işler. Bedava bir zenginliğimiz yok. Bu topraklarda hayatiyetimizi devam ettirebilmek için iyi yetişmiş insan gücüne ihtiyacımız var. Sizler böyle bir sorumlulukla yola çıkın” dedi.

 “ÖĞRETMEN ODALARI ÇOK KIYMETLİ YERLER”  

Vali Ahmet Hamdi Nayir öğretmenlerle de bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Öğretmenler odasının eğitimdeki önemine değinen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Eğitim konularını öncelememiz gerektiğine inanıyoruz. Bu coğrafyada ancak iyi yetiştirilmiş insanlarla ayakta durulabileceğini biliyoruz. Bir başarı olacaksa da bütün paydaşların üzerine düşen her şeyi yapması gerektiğine inanıyoruz. Eğitimle ilgili olarak yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştığımızda günümüz ve geleceğimize dair önemli bir problemi çözmüş olacağız. Öğretmen odaları çok kıymetli yerler. Farklı yıllar, farklı tecrübeler bir araya geliyor burada. Burayı da bir sınıf olarak kullanmamız gerektiğine inanıyorum. 40 yılı aşan öğretmenlerimiz bir, iki yıllık öğretmenlerimizle aynı öğretmenler odasında. Bunun bir avantajı olmalı. Buralar yalnızca çay içme yerleri olmamalı, birbirinizin şevkini, heyecanını artıracak yerler olmalı. Problemlerin çözüldüğü yerler de buralar olmalı. Biz bunların hepsini bir arada düşündüğümüzde öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi bir arada görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitim altyapı, materyal, öğretmen imkanlarıyla iyi bir noktada. Eğitimi aksatacak noktalardan baktığımızda da sosyal medya kullanımları, teknolojiyle iç içe, çok fazla korumacı politikalar eğitimi sıkıntıya koyan hususlar. Eğitimin altyapısındaki kalite artışı çocukların eğitimdeki kalite artışına birebir yansımadığı kanaatindeyim. Daha iyisini yapma gayretinde olalım” şeklinde konuştu. 18-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-2018

Kaynak: http://www.kutahya.gov.tr/vali-ahmet-hamdi-nayirden-nafi-gural-fen-lisesine-ziyaret

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.