KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Jandarma Er Nurettin Yiğit Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı.

Şehit Jandarma Er Nurettin Yiğit Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Mimar Sinan Ortaokuluna kurulan ve Şehit Jandarma Er Nurettin Yiğit’in adı verilen kütüphane törenle açıldı.

Törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar ile eşi, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Meclis Başkanı İsmet Özotraç, Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aylin Girgin Oğuz, iş kadını Sevim Güral Olgun, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Şehit Jandarma Er Nurettin Yiğit’in annesi Fatma Yiğit ile yakınları, bazı daire müdürleri, okul müdürleri, STK Temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kütahya’daki diğer okulların da kitap desteği sağladığı kütüphanede 4 bin kitap olduğunu ifade eden Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aylin Girgin Oğuz, Mimar Sinan Ortaokuluna kütüphane kazandırmaktan ve kurulan kütüphanede Şehit Jandarma Er Nurettin Yiğit’in adının yaşatılacak olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Şehit Jandarma Er Nurettin Yiğit Kütüphanesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Emeği geçen arkadaşlarımızı tebrik ediyor, şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sağlık, sıhhat diliyorum. İnşallah bu faaliyetler bizdeki şehitlik duygusunun yaşamasına, gelecek nesillere aktarılmasına birer fırsat olacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Şehit Jandarma Er Nurettin Yiğit Kütüphanesinin açılışı Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şehit Jandarma Er Nurettin Yiğit’in annesi Fatma Yiğit ile protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Protokol, kurdele kesiminin ardından kütüphanede incelemelerde bulundu.

Törende, Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Şehit Jandarma Er Nurettin Yiğit Kütüphanesine bağışlanmak üzere getirdikleri kitapları Okul Müdürü Kazım Damar’a teslim etti.

Törenin ardından, öğrencilerin derslerine katılıp, istek ve arzularını soran, onlarla sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit geleceğe dair de tavsiyelerde bulundu.

 

16-02-201816-02-201816-02-201816-02-201816-02-2018

 

 

 

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.