KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Simav´da Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanlarıyla Toplantı Gerçekleştirildi.

Simav´da Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanlarıyla Toplantı Gerçekleştirildi.

Tanışma, eğitim durumunu görme ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek amacıyla düzenlenen toplantıya Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Şaphane Kaymakamı, Pazarlar Kaymakam Vekili Oltan Bayraktar, Pazarlar Belediye Başkanı Cavit Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Pazarlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, öğretmenler, okul aile birliği başkanları ve öğrenci temsilcileri katıldı.


Pazarlar ilçesinin eğitim durumu hakkında bilgi veren Pazarlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, “Pazarlar ilçemizde 12 yöneticimiz, okul öncesinde 4, temel eğitimde 37, ortaöğretimde 29 öğretmenimiz, toplamda 98 çalışanımız var. Anaokulunda 57, ilkokullarda 230, ortaokulda 254, ortaöğretimde 190, mesleki ve teknik ortaöğretimde 46 toplam 777 öğrencimiz bulunmaktadır. Okul türleri olarak da okul öncesi, ilkokul, ortaokul, imam hatip ortaokulu, genel ortaöğretim olmak üzere toplamda 9 okulumuz var. Derslik başına düşen öğrenci sayımız okul öncesinde 12, ilkokulda 18, ortaokulda 20, ortaöğretimde 9.” diye konuştu.


Gelecek nesillerin kaliteli ve nitelikli eğitim alması noktasında herkesin üstlenmesi gereken bir sorumluluk olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Önemli konularımızdan bir tanesi eğitim konusu. Geleceğimize yön verecek çocuklarımızın en uygun şartlarda eğitim almasını temin görevi hem merkezi yönetim olarak, Milli Eğitim Bakanlığı olarak bizlerin görevi hem de özel idarelerimizin, belediyelerimizin bu konuda yapabilecekleri var. Onun için gittiğimiz yerlerde buna da bir kapı açmaya çalışıyoruz. İlçemizdeki eğitim durumuna, ihtiyaçlara beraber bakmaya çalışıyoruz” dedi.


Okul müdürlerine, Okul Aile Birliği Başkanları ile öğrenci temsilcilerine tek tek söz veren Vali Ahmet Hamdi Nayir sorunları, istekleri ve ihtiyaçları öğrenerek gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.  

 

29-09-201729-09-201729-09-2017

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.