KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tavşanlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci ve Öğretmenleri "İstihdam´a Giden 3 Boyutlu Yol" Projesini Anlattı

Tavşanlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci ve Öğretmenleri "İstihdam´a Giden 3 Boyutlu Yol" Projesini Anlattı

Tavşanlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Erasmus+ Mesleki Eğitim ve Personel Hareketliliği kapsamında hazırlanan "İstihdam´a Giden 3 Boyutlu Yol" projesi için İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´i ziyaret etti, proje hakkında bilgi verdi.

Proje ile Tavşanlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Metal Teknolojisi ve Makina Teknolojisi alanından toplam 17 öğrenci, 3 refakatçi öğretmen eşliğinde Avusturya ve Almanya´da 3 hafta süresince eğitim alacaktır.

Öğrencilerimiz; geleceğin sanayi devrimi olarak adlandırılan ve hızla yaygınlaşan 3 boyutlu yazıcılarla baskı alma (Katma Üretim Teknikleri) ve 3D Tasarım (CAD) konusunda uygulamalı eğitim ve bu alanda faaliyet gösteren işletmelerde staj yapma fırsatı yakalamış olacaktır.

Yapılacak eğitim ve staj faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilecek hareketlilik faliyetleri sonunda projeye katılan öğrencilerin istihdam olanaklarının artması, ilimiz ve ülkemizin mesleki eğitim kalitesinin artmasına olumlu katkı yapması beklenmektedir.

Sayın BAŞYİĞİT, projede emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti, başarılar diledi.

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.