KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Tercih Süreci Başladı

30 Haziran´da yerleştirmeye esas puanların açıklanmasının ardından, 14-24 Temmuz tarihleri arasında liselere tercihler alınacaktır. TEOG yerleştirme sonuçları, 11 Ağustos´ta ilan edilecektir. 
TEOG Tercih Süreci Başladı

8. sınıf öğrencilerinin ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puanları (YEP) ilan edildi. Öğrenciler; 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarını, yerleştirmeye esas puanları ile il  ve Türkiye geneli yüzdelik dilimlerini Bakanlığımızın www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, yaptığı açıklamada;

“Okullarda öğrenci ve velilerimize tercih ve yerleştirme işlemlerinde rehberlik yapmak maksadıyla öğretmenlerimiz görevlendirilmiştir. İl genelinde toplam 104 merkezde, 304 öğretmen ve idarecimiz görev yapacaktır.

Öğrencilerimiz, 14 - 24 Temmuz tarihlerinde 25 okula kadar tercih yaparak ortaokul müdürlüklerince tercih işlemlerini onaylatacaklardır. 11 Ağustos tarihinde de yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacaktır. 14-18 Ağustos, 21-23 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihlerinde ise yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecektir.

Yerleştirme işlemleri kapsamında hizmete sunulan tercih robotu "e-okul.meb.gov.tr" adresi üzerinden kullanılabilecektir.” dedi.

Tercih robotuyla öğrenciler, okulların yüzdelik dilimleri, türü, öğretim şekli, kontenjanı, yabancı dil ve pansiyon durumu gibi detaylı bilgileri de inceleyebilecektir.

Sayın Dülger: “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize gönüllerine göre bir okula yerleşmelerini temenni eder, tercih ve yerleştirme merkezlerinde görev alacak tüm öğretmen ve yöneticilerimize çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi. 

 

 

Kütahya Merkez Tercih Merkezleri

1

Kütahya Rehberlik Araştırma Merkezi

2

Sera Alışveriş Merkezi

3

Fatih Ortaokulu

4

Vakıfbank Ortaokulu

5

80.Yıl Özel İdare Ortaokulu

6

İsmet İnönü Ortaokulu

7

Derviş Paşa Kurtuluş Ortaokulu

8

Ertuğrul Gazi İHO

9

Şehit Ömer Halis Demir İHO

10

Şehitler Ortaokulu

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.