KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG’DA 15 TÜRKİYE BİRİNCİSİ KÜTAHYA’DAN

KÜTAHYA’MIZIN  ULUSAL SINAVLARDAKİ BAŞARISI ARTARAK DEVAM EDİYOR… TEOG’DA 15 TÜRKİYE BİR’İNCİSİ…
TEOG’DA 15 TÜRKİYE BİRİNCİSİ KÜTAHYA’DAN

 

KÜTAHYA’MIZIN  ULUSAL SINAVLARDAKİ BAŞARISI ARTARAK DEVAM EDİYOR… TEOG’DA 15 TÜRKİYE BİR’İNCİSİ…

 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı sonuçlarına göre ilimizden 15 öğrenci, tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birinciliğine ortak oldu. Merkez’den 9, Tavşanlı ilçemizden 3, Simav ilçemizden de 3 öğrencimiz bütün soruları doğru cevaplandırarak Türkiye birinciliğine ortak oldular.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında birinci döneme ait ortak sınavlar 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilmişti. 15 Ocak 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı sonuçlara göre Kütahya’dan 15 öğrencimiz, sınavda 120 sorunun tamamını doğru cevapladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN , Milli Eğitim Bakanlığı´nın 8. sınıflara yönelik düzenlediği TEOG sınavında elde edilen başarıyla ilgili açıklama yaptı.

ESEN, “TEOG´a Türkiye genelinde 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katıldı. Açıklanan sonuçlara göre Kütahya Merkez ilçemizden 9, Tavşanlı ilçemizden 3, Simav ilçemizden de 3 öğrencimiz bütün soruları doğru cevaplandırarak Türkiye birinciliğine ortak oldular. Böylece hem ailelerine, hem okullarına, hem de bizlere büyük bir sevinç ve gurur yaşattılar. Bu başarıda emeği geçen fedakar öğretmenlere, desteklerini esirgemeyen değerli velilerimize ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ederim. Eğitimin bütün paydaşlarıyla işbirliği içerisinde, bilimsel bir yaklaşımla ve büyük bir özveriyle sürdürdüğümüz çalışmalar bu başarının gelmesini temin etmiştir. Eğitim sistemimizi her bir öğrencimizin öğrenme stilini göz önünde bulundurarak belirliyor ve bu sistemi gerek eğitim teknolojileri gerekse öğrencilerimizi motive edici sosyal aktiviteler ile destekliyoruz. Bugün Türkiye’nin en seçkin liselerine öğrenci yerleştiriyor olmaktan gurur duyuyoruz. Bu, Kütahya’nın başarısıdır. Kütahya’mızı eğitim alanında daha büyük başarılar bekliyor." açıklamasında bulundu.

 

 

 

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.