KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TİYATRAL ETKİNLİK FİNAL YARIŞMASI YAPILDI.

TİYATRAL ETKİNLİK FİNAL YARIŞMASI YAPILDI.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle öğrencilerin sanatsal ve sportif faaliyetler vasıtasıyla temel yaşam becerisi kazanmalarına, milli ve manevi duygularının gelişmesine, arkadaşlık ve aile bağlarının güçlenmesine yardımcı olmak amacıyla hayata geçirilen ve bu yıl ikincisi yapılan ‘Yarışıyorum’ projesinin Tiyatral Etkinlik Final Yarışması ve Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Hezar Dinari Kültür Merkezindeki etkinliğe Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Şube Müdürleri İbrahim Sak ve Celal Boztepe, STK Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Düzenlenen yarışmada ortaokul kategorisinde Şule Mete Tetik İmam Hatip Ortaokulu birinci, Sırören Ortaokulu ikinci, Atatürk Ortaokulu üçüncü oldu.

Lise kategorisinde ise Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi birinci, Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi ikinci, Özel Doğa Koleji Lisesi üçüncü oldu.

Ortaokullarda en iyi senaryo dalında birincilik ödülünü Özel Boğaziçi Şehir Ortaokulu öğrencisi Zehra Sena Gedikbey ile Ahsen Nigiz, en iyi takım Atakent Ortaokulu, gelecek vadeden en iyi oyuncu Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Melisa Sapancılar, en iyi yönetmen Sırören Ortaokulu öğrencisi Zülfiye Durmaz,  en iyi erkek oyuncu Vakıfbank Ortaokulu öğrencisi Yaşar Aşğa, en iyi kız oyuncu Atatürk Ortaokulu öğrencisi Tuğçe Hatun Yıldırım, en iyi dekor Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Ahmet Saygın, en iyi kostüm Köprüören Ortaokulu öğrencisi Semanur Kaptan, en iyi afiş Hüsnü Kişioğlu Ortaokulu öğrencisi Nida Nur Yavuz, jüri özel ödülünü ise Linyit Ortaokulu aldı.

Liselerde ise en iyi senaryo ödülünü Kırklar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Elif Zeliha Çiçek, en iyi takım ödülünü Germiyan MTAL, gelecek vadeden en iyi oyuncu Kütahya ASE Sosyal Bilimler Lisesi Barış Atay, en iyi yönetmen Kütahya ASE Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Halim Erez, en iyi erkek oyuncu Şehit Selim Cansız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cemil Doğanay, en iyi kız oyuncu ödülünü ise Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zehra Betül Akın aldı.

 

14-03-201814-03-201814-03-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.